Kamil Biliński zamienił Wrocław na Płock

0
Kamil Biliński dołączył do Wisły Płock

Wychowanek Śląska Wrocław nie przedłuży swojej umowy z tym klubem. Kamil Biliński od 1 lipca zostanie zawodnikiem innej drużyny z Lotto Ekstraklasy – Wisły Płock.

Kamil Biliński po raz drugi w karierze będzie występował w Wiśle Płock. 29-letni napastnik właśnie w tym klubie zapracował sobie na zagraniczny transfer. Polak w Płocku grał w latach 2011-2012, kiedy był do Wisły wypożyczony ze Śląska Wrocław. Biliński w 50 meczach zdobył 22 bramki i nie wrócił już do stolicy Dolnego Śląska. Jego usługami zainteresował się Żalgiris Wilno, który pokusił się o transfer definitywny.

To właśnie na Litwie jego kariera nabrała rozpędu – środkowy napastnik w tamtejszych rozgrywkach wygrał wszystko, co możliwe. Wraz z Żalgirisem Wilno zdobył Mistrzostwo, Puchar Litwy oraz Superpuchar. W sezonie 2012/2013 zanotował 21 goli w A Lydze, co dało mu koronę Króla Strzelców.

Biliński od 2015 roku ponownie reprezentował barwy Śląska Wrocław. 29-letni zawodnik całkiem solidnie radził sobie na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Zawodnik urodzony w stolicy województwa dolnośląskiego w ciągu dwóch sezonów rozegrał w tej drużynie 69 meczów, w których 20 razy zapisywał się na listę strzelców.

Napastnik od 1 lipca zostanie zawodnikiem popularnych “Nafciarzy” – były zawodnik Żalgirisu Wilno czy Dinamo Bukareszt z Wisłą Płock podpisał roczną umowę, która jednak może zostać przedłużony o kolejny sezon.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 184
Następny artykułNicklas Barkroth nowym nabytkiem Lecha Poznań