Julen Lopetegui z ogromnym zaufaniem i nową umową

0
Julen Lopetegui

Hiszpańska federacja w pełni ufa selekcjonerowi drużyny narodowej. Niecały miesiąc przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Rosji Julen Lopetegui podpisał umowę, która będzie obowiązywać do 2020 roku.

Chociaż rosyjski mundial rozpocznie się dopiero za niecały miesiąc, niektóre federacje piłkarskie w pełni ufają trenerom, którzy są odpowiedzialni za wyniki drużyn narodowych. Najpierw Niemiecka Federacja Piłki Nożnej przedłużyła umowę z Joachimem Loewem, a teraz tą samą drogą poszedł Julem Lopetegui. 51-latek w dniu dzisiejszym podpisał nowy kontrakt z Królewskim Hiszpańskim Związkiem Piłki Nożnej – ten obowiązywać będzie do momentu zakończenia mistrzostw Europy w 2020 roku. Warto podkreślić, że na dłużej z federacją związał się także jej dyrektor sportowy, Fernando Hierro.

Co ciekawe, Julen Lopetegui przejął reprezentację Hiszpanii w 2016 roku zastępując Vincente del Bosque, a rosyjski mundial będzie jego pierwszym wielkim turniejem. Do tej pory 51-latek poprowadził “La Furia Roja” w 18 spotkaniach, z których wygrał 13, a ani razu nie zaznał smaku porażki. Hiszpanie grają pod jego wodzą widowiskowo, ich bilans bramkowy to 59:12, a to musiało spodobać się działaczom ichniejszej federacji, którzy postanowili podkreślić zaufanie do selekcjonera.

Przypomnijmy, ze poznaliśmy już 23-osobową kadrę reprezentacji Hiszpanii na nadchodzące wielkimi krokami mistrzostwa świata. Wśród powołanych piłkarzy zabrakło miejsca dla między innymi Alvaro Moraty oraz Cesca Fabregasa.


Mistrzostwa świata rozpoczną się już 14 czerwca, a według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet jego największym faworytem są Niemcy i Brazylijczycy, których triumf wyceniany jest na 5,50. Kolejni na liście są Francuzi, na których wygraną kurs wynosi 7,00.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułIvan Djurdjević robi porządki – zawodnicy Lecha będą musieli mówić po polsku
Następny artykułFrank Lampard w przyszłym sezonie poprowadzi klub Polaka?