Jose Enrique zakończył piłkarską karierę

0

Jose Enrique w wieku 31 lat postanowił zawiesić buty na kołku. Były młodzieżowy reprezentant Hiszpanii zakończył karierę piłkarską, a powodem takiej decyzji są nieustannie ciągnące się za nim problemy zdrowotne.

Kariera Jose Enrique nabrała rozpędu w 2007 roku, kiedy to zawodnik za sprawą dobrych występów w Valencii zasłużył sobie na transfer na Wyspy Brytyjskie, a dokładnie do Newcastle United. Hiszpan także w popularnych “Srokach” grał bardzo dobrze, dzięki czemu w 2011 zapracował na kolejny sportowy awans. Tym razem podpisał kontrakt z Liverpoolem, w którym spędził kolejne pięć lat.

Problemy zdrowotne byłego młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii rozpoczęły się w 2015 roku. Kolano odmawiało posłuszeństwa, przez co obrońca stracił miejsce w pierwszym składzie The Reds, a następnie, w 2016 roku, rozwiązano z nim umowę. Enrique wrócił do ojczyzny, gdzie podpisał kontrakt z Realem Saragossa. 31-latek w barwach tego zespołu rozegrał 27 meczów, a jego bilans to jedna zdobyta bramka i jedna asysta.

Problemy zdrowotne z kolanem wciąż się nie kończyły i lewy obrońca postanowił zakończyć piłkarską karierę. O powodach takiej decyzji rozmawiał z dziennikarzem “Marca”:

– Nie mógłbym grać bez stosownych lekarstw. Nawet nie trenowałem. To naprawdę przykre. Na treningach często kręciło mi się w głowie od tych wszystkich medykamentów, a po każdym meczu moje kolano puchnęło jak balon i niemal nie byłem w stanie chodzić przez trzy kolejne dni. Coś, co powinno trwać przez trzy miesiące, trwało dwa lata i pomimo wizyt u pięciu lekarzy w Anglii, problem nie został rozwiązany. Kolano boli, ale tak wiele razy przekonywano mnie, że to raczej problem psychologiczny, że uwierzyłem. Po operacji nie byłem już tą samą osobą, to było frustrujące.

Poprzedni artykułGrał w Cracovii, a teraz będzie dzielił szatnię z Davidem Villą! Andraz Struna zagra w MLS
Następny artykułReprezentacja Chile straci ważne ogniwo?