Jordan Veretout przeszedł do AC Fiorentina

0

Jordan Veretout po dwóch latach bycia zawodnikiem Aston Villa zdecydował się na spróbowanie sił w kolejnej czołowej europejskiej lidze. Tym razem były młodzieżowy reprezentant Francji będzie występować w Serie A, w której będzie bronić barw klubu AC Fiorentina.

Środkowy pomocnik jest wychowankiem FC Nantes, w którym stawiał pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu. Jordan Veretout własnie w obecnym zespole Mariusza Stępińskiego radził sobie o tyle dobrze, że jego usługami zainteresowało się Aston Villa.

Francuz w 2015 roku trafił na Wyspy Brytyjskie, a Aston Villa za ten transfer zapłaciło 10 milionów euro. Z upływem czasu nie był to najlepszy interes. Młodzieżowy reprezentant Francji w ciągu dwóch sezonów gry w klubie z Birmingham wystąpił wyłącznie w 29 meczach i zanotował pięć asyst. Po tym, jak Aston Villa spadło z Premier League, Veretout powędrował na wypożyczenie do swojej ojczyzny, a dokładniej do Saint-Etienne.

24-latek był kluczowym punktem tego zespołu – potwierdzają to jego statystyki z ubiegłej kampanii. Veretout rozegrał 43 mecze, w których strzelił cztery gole i zapisał na swoim koncie pięć asyst.

Zawodnik mierzący 177 centymetrów zdecydował się na definitywne odejście z Aston Villa. Teraz Francuza czeka włoska przygoda. AC Fiorentina za nowego piłkarza zapłaciła siedem milionów euro. Veretout z klubem z Florencji podpisał czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Poprzedni artykułCernych trafi do Anglii?
Następny artykułMario Maloca wypożyczony z Lechii! Będzie grać w 2. Bundeslidze