Johan Djourou został zawodnikiem Antalyasporu

0

Johan Djourou w lipcu pożegnał się z HSV Hamburg, bowiem nie zdecydowano się przedłużyć z nim kontraktu. Reprezentant Szwajcarii nie mógł narzekać na brak ofert, a ostatecznie wybrał grę dla tureckiego Antalyasporu.

Zawodnicy, których kontrakty wygasły pierwszego lipca 2017 roku są łakomymi kąskami dla wielu drużyn. Jednym z takich piłkarzy jest Johan Djourou. Szwajcar na brak propozycji nie narzekał i w końcu znalazł nowego pracodawcę. Środkowy obrońca zdecydował się przenieść do Turcji, gdzie będzie bronić barw Antalyasporu. 30-latek z nowym zespołem związał się dwuletnim kontraktem, a dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia go o kolejny sezon.

Djourou na szerokie wody wypłynął w Arsenalu Londyn. Reprezentant Szwajcarii zawodnikiem tego klubu został w 2003 roku. Obrońca przeszedł przez kilka juniorskich szczebli, a następnie powędrował na wypożyczenie do Birmingham City. Środkowy obrońca w latach 2007-2013 rozegrał 140 meczów w barwach popularnych “Kanonierów”, w których strzelił jedną bramkę oraz zanotował sześć asyst.

Następnie rozpoczęła się jego przygoda z niemieckim futbolem. Djourou wpierw był wypożyczony na rok do Hannovera, a następnie do HSV Hamburg. Ten drugi zespół w 2014 roku postanowił go wykupić.

Szwajcar w poprzednim sezonie nie radził sobie najlepiej. Potwierdza to fakt, że w Bundeslidze wystąpił jedynie w 14 meczach. To spowodowało, że włodarze tego klubu nie zdecydowali się przedłużyć z nim kontraktu.

Poprzedni artykułRachid Ghezzal zostanie piłkarzem AS Monaco
Następny artykułPearce – Sprowadzenie Moraty to duże ryzyko