Joel Valencia przedłużył umowę z Piastem Gliwice

0

Piast Gliwice skorzystał z opcji przedłużenia kontraktu z Joelem Valencią. Ekwadorczyk bardzo dobrze czuje się w Polsce, przez co postanowił, że barw popularnych “Piastunek” będzie bronić przez kolejne trzy sezony.

Joel Valencia do drużyny Piasta Gliwice trafił w lipcu 2017 roku, kiedy to trenerem był Dariusz Wdowczyk. Ekwadorczyk w nowym zespole zaaklimatyzował się o tyle dobrze, że nawet, gdy doszło do zmiany na posadzie trenerskiej – Wdowczyka zastąpił Waldemar Fornalik, to nie miał on problemów z wywalczeniem sobie miejsca w pierwszym składzie.

O ile Piast Gliwice w tym sezonie zawodzi, to Valencia bez wątpienia był jednym z jaśniejszych punktów tego zespołu. 23-latek jak dotychczas zanotował 21 spotkań na boiskach LOTTO Ekstraklasy, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Piast Gliwice oraz główny zainteresowany doszli do porozumienia, przez co obie strony postanowiły skorzystać zapisu w umowie i przedłużyć kontrakt lewego skrzydłowego. To oznacza, że Valencia barw klubu z Górnego Śląska będzie bronić przez kolejne trzy sezony. Oto, co zawodnik miał do powiedzenia po parafowaniu nowej umowy:

– Cieszę się, że przez trzy kolejne sezony będę reprezentował ten zespół. Jestem wdzięczny Piastowi za szansę, którą tutaj otrzymałem. Chciałbym się za to wszystko odwdzięczyć moją postawą na boisku.

Kolejne mecze będą niezwykle ważne dla Piasta Gliwice, który do ostatnich kolejek będzie zmuszony do walki o utrzymanie się w elicie. “Piastunki” w świąteczny poniedziałek o punkty powalczą w Płocku z miejscową Wisłą. Bukmacher Fortuna na wygraną gości oferuje kurs @ 3.50.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułHatem Ben Arfa odejdzie z Paris Saint-Germain po zakończeniu sezonu
Następny artykułKoniec greckiej przygody Piotra Grzelczaka