Joe Hart został zawodnikiem West Ham United

0

Reprezentant Anglii, Joe Hart, wraca na Wyspy Brytyjskie. Wprawdzie zawodnik ponownie będzie wypożyczony z Manchesteru City, ale tym razem wyląduje w drużynie West Ham United.

30-latek urodzony w Shrewsbury przez kilka lat był podstawowym bramkarzem Manchesteru City. Joe Hart w tym czasie był również uważany za jednego z najlepszych golkiperów na świecie. Następnie szkoleniowcem “The Citizens” został Pep Guardiola – Hart u tego trenera nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w składzie i musiał szukać nowego klubu.

Reprezentant Anglii w ostatnim sezonie był wypożyczony do Serie A, a dokładnie klubu Torino FC. Hart w barwach tego zespołu rozegrał 37 meczów, w których tylko pięć razy zachował czyste konto.

30-latek po rocznym wypożyczeniu wrócił do Manchesteru, ale ponownie musiał szukać sobie nowego pracodawcy. Hart tym razem zdecydował się na pozostanie w Anglii i grę w Premier League. Bramkarz w nadchodzącym sezonie będzie zawodnikiem West Ham United. Bohater tego transferu w samych superlatywach wypowiadał się o swoim nowym zespole:

– Najważniejsza jest dla mnie gra w piłkę, więc to dla mnie niesamowita okazja, że mogłem tutaj przyjechać. Nie mogę doczekać się gry w Premier League w barwach wielkiego klubu, jakim bez wątpienia jest West Ham. Zawsze lubiłem grać przeciwko niemu. Jestem po rozmowach ze Slavenem Biliciem. On wykonuje tu znakomitą robotę. Podobnie było, gdy pracował w chorwackiej kadrze.

West Ham United za wypożyczenie Harta zapłaciło 2,3 miliona euro. Jak dotychczas nie zdradzono kwoty potencjalnego pierwokupu.

Poprzedni artykułAntonio Cassano chciał zakończyć karierę
Następny artykułZłoty Puchar CONCACAF – pokerowa zagrywka Bruce’a Areny