Joe Hart – Każdy chce dostać uczciwą szansę

0

Joe Hart przez kilka lat był jednym z najważniejszych ogniw Manchesteru City. Na jego nieszczęście wraz z przyjściem do klubu Pepa Guardioli jego pozycja uległa diametralnej zmianie i bramkarz był zmuszony do poszukiwania nowego pracodawcy.

Niegdyś, gdy mówiono na temat najlepszych bramkarzy na świecie, to bardzo często w tym towarzystwie wymieniano Joe Harta. Były bramkarz Manchesteru City właśnie podczas gry dla popularnych “The Citizens” prezentował świetną dyspozycję. Jego rozwój zatrzymał się wówczas, gdy do klubu przybył Pep Guardiola i nie wiedział dla niego miejsca.

Hart podczas audycji “The Offsides Rule” przyznał, że to nie pierwszy raz, kiedy to został odrzucony w City. Wcześniej miało to miejsce, gdy trenerem był Mark Hughes. Bramkarz zapewnia jednak, że była to zgoła odmienna sytuacja:

– Kiedy miałem 22 lata i Hughes nie widział mnie w składzie byłem bardzo zdenerwowany. Zdecydowanie bardziej, niż miało to miejsce przy sytuacji z Guardiolą. Nie miałem bladego pojęcia jak rozwiązać tą sytuację oraz jak sobie z tym poradzić.

Hart przyznał, że początkowo chciał walczyć o względy Guardioli, ale po pewnym czasie zrozumiał, że nic to nie da:

– Kiedy to się stało, to wszystkie swoje siły skierowałem do walki. Sprawiedliwa walka byłaby dla mnie dobra, a gdybym ją przegrał, to po prostu uścisnąłbym dłoń mojego przeciwnika. Po jakimś czasie zdałem sobie sprawy, że nie będzie uczciwej walki, więc zacząłem rozglądać się za nowym klubem.

Reprezentant Anglii zdawał sobie sprawę z tego, że nie wygra z trenerem popularnych “The Citizens”:

– Nie było sensu się denerwować, ani irytować, bowiem od początku było wiadomo, że jest tylko jeden zwycięzca i będzie nim ten, kto przejął Manchester City (w tym przypadku Guardiola – przy. red).

30-latek obecnie jest zawodnikiem West Hamu United i nie zamierza się zastanawiać na temat tego, co spowodowało, że hiszpański szkoleniowiec chciał się go pozbyć:

– To jest życie i to jest piłka nożna. Wszyscy chcemy dostać uczciwą szansę, ale niestety nie zawsze tak to działa. Nie zamierzam domyślać się, dlaczego nie dostałem jej od Guardioli.

Niechęć Guardioli do Harta spowodowała, że bramkarz musiał zmienić klub i przeniósł się do włoskiego Torino:

– Jedyne co musiałem zrobić, to wyjechać. Dlaczego to zrobił i jakie były jego intencję – nie obchodzi mnie to. Nie ma to jakiegokolwiek znaczenia dla mojego życia.

Zawodnik pochodzący z Shrewsbury na zakończenie dodał, iż marzyła mu się kontynuacja kariery w Manchesterze City:

– Kłamstwem byłoby, jakbym powiedział, że nie chciałem spędzić reszty mojej kariery w City. Miałem jednak dwie opcje – być trzecim lub czwartym bramkarzem u Guardioli albo grać w Serie A. Wybrałem to drugie.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
Poprzedni artykułIgor Lewczuk nie jest zaskoczony brakiem powołań do kadry
Następny artykułVuković – Kiedy piłkarze mają otrzymać wsparcie, jak nie teraz?