Joachim Loew pozostanie selekcjonerem reprezentacji Niemiec

0

Mimo fatalnego występu Niemców na mistrzostwach świata Joachim Loew pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji.

Członkowie Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej przed startem mistrzostw świata udowodnili, że ufają selekcjonerowi i przedłużyli z nim umowę do 2022 roku. Na wielkim turnieju jednak Joachim Loew i spółka kompletnie zawiedli i Niemcy po raz pierwszy w historii zakończyli przygodę z mundialem w fazie grupowej. Mistrzowie świata przegrali z Meksykiem i Koreą Południową, bardzo szczęśliwie zremisowali ze Szwecją i zaprezentowali się po prostu fatalnie. Mimo olbrzymiej fali krytyki, która spadła na trenera, DFB podjęło decyzję, że 58-latek pozostanie na stanowisku selekcjonera “Die Mannschaft”.

– Jestem bardzo wdzięczny federacji za zaufaniem jakie mi okazano mimo krytyki po odpadnięciu z mundialu. Moje rozczarowanie było ogromne i miałem różne myśli. Teraz jednak zrobię wszystko, by nie zawieść nikogo.

Prezes federacji Reinhard Grindel stwierdził, że Joachim Loew jest osobą, która wciąż może liczyć na jego zaufanie. To właśnie 58-latek ma być menedżerem, który będzie potrafić najlepiej zanalizować nieudane mistrzostwa świata i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Selekcjoner reprezentacji Niemiec stanął przed zadaniem sięgnięcia po mistrzostwo Europy za dwa lata – to najlepszy sposób na zmazanie plamy po rosyjskim turnieju.


Już dziś Kolumbia zagra przeciwko Anglii. Analizy przedmeczowe i propozycje typów do tego spotkania znajdziecie oczywiście w serii “Mundial TYPY”!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułZbigniew Boniek – Zadaniem nowego selekcjonera będzie awans na Euro
Następny artykułMundial TYPY do meczu Szwecja – Szwajcaria