Jerzy Brzęczek – Znajdźcie mi lepszych od Jakuba Błaszczykowskiego

0
jakub-błaszczykowski

Jerzy Brzęczek był gościem niedzielnego programu “Liga+ Extra” i wypowiedział się między innymi na temat powoływania Jakuba Błaszczykowskiego.

Od dłuższego czasu trwa dyskusja dotycząca tego, czy Jakub Błaszczykowski wciąż powinien być powoływany do reprezentacji Polski. 32-latek nie może liczyć na grę w klubie i niektórzy zarzucają, że Jerzy Brzęczek powołuje skrzydłowego przez więzi rodzinne. Selekcjoner naszej kadry w końcu zdecydował się odpowiedzieć na zarzuty:

– Od samego początku pracy mówię, że celem jest powoływanie zawodników grających w klubach. Nie zawsze jednak może tak być. Jan Bednarek zagrał dwa bardzo dobre mecze w klubie, a w Southmapton rozegrał raptem 35 minut. Pamiętajmy, że spotkamy się jesienią tylko trzy razy, a potem są już mecze eliminacyjne. Będę mógł porozmawiać z graczami z kręgu zainteresowań o ich sytuacji, podpowiedzieć im coś. Jeśli chodzi o Kamila Grosickiego i Jakuba Błaszczykowskiego, to polecaliśmy im zmianę klubu, było bardzo blisko, ale się nie udało. Co do Kuby, to niech ktoś poda mi czterech graczy lepszych od niego, którzy nie są powoływani na tę pozycję.

Jerzy Brzęczek zabrał także głos w sprawie problemu urodzaju wśród napastników. Na ten moment w świetnej formie są przecież Arkadiusz Milik oraz Krzysztof Piątek:

– Robert, Arek i Krzysiek są w bardzo dobrej dyspozycji. Przeciwko Irlandii zagraliśmy dwoma napastnikami, Piątek zadebiutował i na pewno nie był zadowolony z tego występu. Patrząc na jego mecze wiem, że będą momenty, gdy on sam będzie się wycofywał. Mam plan grać na dwóch napastników, ale jeden będzie się cofać w zależności od tego, gdzie będzie piłka. Nie chcemy, by Lewandowski biegał po całej szerokości boiska. 


Już  w poniedziałek bardzo ciekawe spotkanie LOTTO Ekstraklasie – Jagiellonia Białystok zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Analizę, zapowiedź oraz propozycję typów do tego spotkania znajdziecie w tym miejscu.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCiekawy przypadek Benjamina Mendy’ego – Pep Guardiola wyłączył go z pierwszej drużyny
Następny artykułKrzysztof Piątek znów strzela i bije kolejny rekord!