Jerzy Brzęczek – Nasze błędy w defensywie były rażące

0
Jerzy Brzęczek

Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią w Chorzowie 2:3, a Jerzy Brzęczek nie ukrywał, że błędy naszych kadrowiczów w defensywie były rażące.

Po remisie z Włochami w Bolonii w ramach Ligi Narodów mogliśmy być w dobrych nastrojach. Zupełnie inaczej czujemy się po dzisiejszym spotkaniu. Reprezentacja Polski w Chorzowie przegrała z Portugalią 2:3, ale naszym zdaniem wynik nie oddaje tego, jak bezradni byliśmy w starciu z mistrzami Europy. Jerzy Brzęczek nie ukrywa, że naszym największym problemem były jednak rażące błędy w defensywie:

– Ten mecz nie przypominał spotkania z Irlandią. Proszę jednak pamiętać, że graliśmy z mistrzami Europy. Mieliśmy swoje okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. W pierwszych 30 minutach wyglądało to bardzo dobrze. Nie potrafiliśmy jednak przejść do kontrataków, a do tego popełnialiśmy błędy w defensywie. Przy 50-metrowym podaniu nie nożna stracić piłki, a przez to bramki.

Jerzy Brzęczek na konferencji pomeczowej zdradził także, czemu Bartosz Bereszyński po solidnych 45 minutach został zastąpiony przez Tomasza Kędziorę. Piłkarz Sampdorii Genoa po kontakcie z przeciwnikiem doznał urazu głowy i narzekał na ból, a sztab medyczny reprezentacji Polski podjął decyzję o jego zmianie.

Już 14 października reprezentacja Polski zmierzy się z Włochami w ramach Ligi Narodów. Propozycje typów do obu spotkań znajdziecie niebawem na naszych łamach.