Jerzy Brzęczek – Jestem spokojny o przyszłość

0
Jerzy Brzęczek

Reprezentacja Polski po słabym meczu zremisowała z Irlandią we Wrocławiu, ale Jerzy Brzęczek nie ma obaw o przyszłość naszej kadry.

Jerzy Brzęczek ma za sobą dwa pierwsze spotkania w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Wszystko zaczęło się dobrze i na wyjeździe zremisowaliśmy z Włochami po dobrym meczu. We wtorek nasza kadra zaprezentowała się już znacznie gorzej i zremisowała 1:1 z mocno osłabioną reprezentacją Irlandii. 47-latek nie uważa jednak, że to powód do niepokoju:

– Spotkanie przebiegało tak, jak się spodziewałem. Trudno nam było zagrać piłkę za plecy obrońców rywala. Irlandczycy stali blisko bramki, ale wiedzieliśmy, że nie będziemy mieli takich szans jak w starciu z Włochami. Przed przerwą stworzyliśmy sobie jednak za mało okazji, a zbyt często podchodziliśmy wysoko i brakowało nam ludzi do wprowadzenia bocznych obrońców do akcji. Po tym meczu mogę jednak powiedzieć, że jestem spokojny o przyszłość.

W rozmowie z dziennikarzami Jerzy Brzęczek podkreślał także, że trzeba zwrócić uwagę na to, że nasza reprezentacja grała w eksperymentalnym ustawieniu, a w składzie zabrakło chociażby Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego:

– Pamiętajmy, że dziś graliśmy dwoma napastnikami, a do tego bez naszych najlepszych graczy ze spotkania przeciwko Włochom. Brakowało połączenia między drugą linią, a atakującymi. Kogoś takiego jak Mateusz Klich po wejściu. Warto podkreślić, że przegrywaliśmy, ale nie straciliśmy głowy, graliśmy swoje. Za nami dwa mecze, zaczęliśmy dobrze funkcjonować nie tylko w nich, ale i na treningach. Nie spodziewałem się aż tak szybkich efektów.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykuł8 letnich transferów, których wciąż nie oglądaliśmy w Premier Leauge
Następny artykułMateusz Klich – Reprezentacja ma grać inaczej niż do tej pory