Jeremain Lens ponownie wypożyczony do Turcji

0

Jeremain Lens po roku gry dla Fenerbache Istambuł zdecydował się powrócić do Turcji. Wielokrotny reprezentant Holandii tym razem został wypożyczony do innego klubu z Istambułu – Besiktasu.

Jeśli kilka lat temu mówiło się o najbardziej perspektywicznych ofensywnych zawodników na świecie, to bez wątpienia w tym gronie wymieniało się nazwisko Jeremaina Lensa. Reprezentant Holandii ma już 29 lat i na dobrą sprawę można zaryzykować, że nie zrobił kariery, jaką mu przewidywano.

Holender po raz pierwszy z ojczyzny wyjechał w 2013 roku, kiedy to Dynamo Kijów za dziewięć milionów euro wykupiło go z PSV Eindhoven (skrzydłowy do tego klubu trafił z AZ Alkmaar). Lens w ciągu dwóch lat gry na ukraińskich boiskach radził sobie na tyle dobrze, że zapracował sobie na transfer do Premier League, a dokładnie Sunderlandu – włodarze tego klubu zapłacili za niego 11,40 milionów euro.

Lens pozostanie w Turcji

29-latek w barwach Sunderlandu zdążył rozegrać zaledwie 24 spotkania – w 2016 roku został wypożyczony do Fenerbache Istambuł. Lens w Turcji wystąpił w 36 meczach, w których strzelił pięć bramek i zanotował 17 asyst. Wprawdzie Fenerbache nie zdecydowało się go wykupić, to jednak reprezentant Holandii w następnym sezonie ponownie będzie występować w Turcji.

Tym razem Lens spędzi rok w odwiecznym rywalu Fenerbache – Besiktasie JK. Chociaż w mediach spekulowano, że skrzydłowy do nowego klubu przeniesie się na zasadzie transferu definitywnego, to jednak ostatecznie Lens do Besiktasu trafił na roczne wypożyczenie, które włodarzy tego klubu kosztowało 1,5 milionów euro.

Poprzedni artykułMistrzostwa Europy kobiet – Holandia najlepsza po raz pierwszy w historii!
Następny artykułWesley Sneijder znalazł nowy klub. Zagra z Mario Balotellim