Niecały miesiąc przed tym, jak rozpocznie się mundial w Rosji, jeden z arbitrów wyznaczonych do prowadzenia meczów na turnieju został dożywotnio zdyskwalifikowany przez rodzimą federację z powodu korupcji!

32-letni Fahad Al Mirdasi to jeden z najbardziej znanych arbitrów z Arabii Saudyjskiej, który prowadził między innymi mecze na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro czy spotkania ubiegłorocznego Pucharu Konfederacji. Młody sędzia został doceniony za dobrą prace przez FIFA i otrzymał powołanie na mistrzostwa świata, ale wszystko wskazuje na to, że nie pojedzie do Rosji. W zeszłym tygodniu arbiter z Arabii Saudyjskiej miał prowadzić finał Pucharu Króla pomiędzy Al Ittihad, a Al Faisaly i próbował ustawić wynik tego meczu. 32-latek został zatrzymany przez policję, a w trakcie przesłuchania przyznał się do próby wymuszenia łapówki.

Rodzima federacja od razu dożywotnio zawiesiła sędziego, a komisja dyscyplinarna i etyki domaga się od FIFA usunięcia go z listy arbitrów powołanych na mundial. W takim wypadku nie wyobrażamy sobie innej decyzji i już niedługo powinniśmy poznać nazwisko arbitra, który pojedzie do Rosji w miejsce 32-latka. Przypomnijmy, że jednym z sędziów głównych na mistrzostwach świata będzie Szymon Marciniak.


Mistrzostwa świata rozpoczną się już 14 czerwca, a według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet jego największym faworytem są Niemcy i Brazylijczycy, których triumf wyceniany jest na 5,50. Kolejni na liście są Francuzi, na których wygraną kurs wynosi 7,00.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł