Javier Mascherano został zawodnikiem Hebei China Fortune

0
javier mascherano

Zgodnie z tym, co zapowiadano od kilku tygodni, Javier Mascherano zdecydował się na wyjazd do Chin. Po tym, jak we wtorek FC Barcelona oficjalnie poinformowała, że zawodnik odchodzi z klubu, dzień później został on zaprezentowany w Hebei China Fortune.

Javier Mascherano od dłuższego czasu nie był zadowolony z roli, jaką miał w Barcelonie. Argentyńczyk wciąż posiadał sportowe ambicję, aby regularnie występować na boisku. Dodatkowo jego głównym celem jest wyjazd na tegoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji. Aby tego dokonać musi regularnie pojawiać się na murawie.

Na to ostatnio nie mógł liczyć w Katalonii, gdzie odnotowywał jedynie epizodyczne role. Taka sytuacja skłoniła go do podjęcia decyzji o odejściu z Barcelony. 33-latek wybrał opcję “przyjemne z pożytecznym”. Po tym, jak podpisał kontrakt z Hebei China Fortune, może liczyć na dobry zarobek, a także być pewnym miejsca w pierwszym składzie nowej drużyny.

O transferze reprezentanta Argentyny poinformowała Barcelona. Katalończycy za sprzedaż swojego defensora otrzymają 5,5 miliona euro (nie tak jak wcześniej spekulowano – 10 milionów). Tymczasem Mascherano z Hebei China Fortune zwiąże się kontraktem, który będzie obowiązywać do 31 grudnia 2019 roku.

Mascherano piłkarzem FC Barcelona był od 2010 roku, kiedy to za 20 milionów euro przeniósł się do niej z Liverpoolu. 33-latek w barwach “Dumy Katalonii” rozegrał 333 spotkania. W tym sezonie na boisku pojawił się jednak tylko 12 razy we wszystkich rozgrywkach.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułKto wygra wyścig o Fiodora Cernycha?
Następny artykułPodsumowanie 500 spotkań na ławce trenerskiej Pepa Guardioli