Javier Mascherano przeniesie się do Chin?

0
javier mascherano

Javier Mascherano planuje zmianę otoczenia – jest to związane z zbliżającymi się mistrzostwami świata w Rosji, w których doświadczony obrońca zamierza odgrywać znaczącą rolę w reprezentacji Argentyny. W związku z tym piłkarz FC Barcelona zastanawia się nad przejściem do klubu z ligi chińskiej.

Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja, że Javier Mascherano nie jest zadowolony ze swojego statusu w Barcelonie i zamierza zmienić klub, aby częściej pojawić się na boisku. Głównym tego powodem jest jego chęć wystąpienia na przyszłorocznych mistrzostwach w Rosji, a to tego jest mu potrzebna regularna gra.

Mascherano bez wątpienia nie miałby problemów ze znalezieniem pracodawcy na Starym Kontynencie, ale wszystko wskazuje, że nie interesuje go ten kierunek. Jak informują hiszpańskie media, Barcelona wyraziła zgodę na jego transfer do ligi chińskiej. 33-latek w zimowym okienku ma się przenieść do Hebei China Fortune. Zawodnik w tym klubie miałby inkasować siedem milionów euro rocznie, a FC Barcelona na jego sprzedaży miałaby zarobić sześć milionów euro.

Dla 33-letniego zawodnika byłoby to dobre rozwiązanie, bowiem połączyłby przyjemne z pożytecznym – w tym klubie zapewne wywalczyłby sobie miejsce w pierwszym składzie, a także otrzyma wyśmienite warunki finansowe.

Mascherano piłkarzem klubu z Katalonii jest od 2010 roku, kiedy to do Hiszpanii trafił z Wysp Brytyjskich, a dokładnie z Liverpoolu (20 milionów euro). Argentyńczyk od tego czasu w barwach Barcelony zdążył rozegrać 331 meczów.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułFantasy Premier League – podsumowanie 17 kolejki z ligą Gol.pl!
Następny artykułSławomir Peszko rozczarowany po meczu z Pogonią Szczecin. “Odechciało się grać”