Jasmin Burić – Chcę zagrać z Lechem Poznań w Lidze Mistrzów

0

Jasmin Burić to jeden z niewielu zawodników występujących w LOTTO Ekstraklasie, który może się pochwalić takim stażem w jednym klubie. Bramkarz Lecha Poznań zdradził, co spowodowało, że w stolicy Wielkopolski został na dłużej, a także jakie są jego cele na przyszłość.

Jasmin Burić do Lecha Poznań trafił w 2008 roku z bośniackiego klubu Celik Zenica. Bramkarz wtedy podpisał 4,5-letni kontrakt z nową drużyną, której zawodnikiem jest do teraz. 30-latek przyczyn swojego osiedlenia w Poznaniu szuka w tym, iż włodarze klubu są po prostu zadowoleni z jego usług:

– Myślę, że Lech jest zadowolony ze mnie, docenia moje umiejętności, jako bramkarza, ale też szanuje, jako człowieka. To zadowolenie zresztą jest z obu stron, mi w Lechu jest naprawdę dobrze. Te dziewięć lat minęło mi bardzo szybko. Nie myślałem o tym, że ta moja kariera tak się poukłada. Wiadomo, że piłkarze często, a czasami bardzo często zmieniają kluby.

Burić przyznał, że w przyszłości nie dostał konkretnej oferty z innego klubu, pojawiały się jedynie zapytania o jego osobę. Teraz nie myśli o zmianie barw i skupia się na dobrej grze w Lechu:

–  Na stole nie miałem żadnej oferty, słyszałem, że były jakieś zapytania. Dla mnie liczą się jednak konkrety. Dziś nie myślę o zmianie klubu, jestem skupiony wyłącznie na Lechu.

Bośniak nie ukrywa swoich celi, które są bardzo ambitne. Na szczycie listy znajduje się gra w Lidze Mistrzów:

–  Chcę zagrać z Lechem w Lidze Mistrzów. To jest główny cel i zawodników, i całego klubu. Ale pierwszym krokiem będzie mistrzostwo ekstraklasy.

Burić w tym sezonie nie jest pierwszym wyborem Nenada Bjelicy, przez co w LOTTO Ekstraklasie rozegrał jedynie sześć spotkań – w nich dwa razy zachował czyste konto. Popularny “Kolejorz” w niedzielę na własnym stadionie podejmie będącą w dobrej formie Pogoń Szczecin. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 1.8.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułOptymistyczne informacje nt. stanu zdrowia Makuszewskiego
Następny artykułAlex McLeish zostanie selekcjonerem reprezentacji Szkocji