Jan Kirchhoff znalazł nowy klub

0

Jan Kirchhoff po ponad półrocznym okresie bezrobocia wraca do poważnej gry w piłkę nożną. Reprezentant Niemiec, którego kariera jest usłana wieloma kontuzjami, podpisał kontrakt z drużyną z Championship – Bolton Wanderers.

Jan Kirchhoff jeszcze kilka lat temu był uważany za przyszłość reprezentacji Niemiec – rosły obrońca stawiał pierwsze kroki w kadrze narodowej i był uważany za zawodnika, który na lata będzie jej podporą. Na jego drodze do wielkiej kariery stanęły problemy zdrowotne, z którymi nieprzerwanie zmaga się od sezonu 2013/2014 – potwierdzeniem tego jest fakt, że od tego czasu stracił już prawie 700 dni na kontuzje.

Bayern Monachium w 2016 roku stracił jakiekolwiek nadzieje na jego powrót do dobrej dyspozycji i sprzedał go za milion euro do Sunderlandu. Obrońca nie odnalazł się w tym zespole i po zakończeniu sezonu 2016/2017 rozwiązał kontrakt. Niemiec przez ostatnie kilka miesięcy był bez klubu – pomocną rękę do niego wyciągnął Bolton Wanderers.

Drużyna z Championship na oficjalnej stronie internetowej poinformowała, że podpisała kontrakt z Kirchhoffem. 27-latek z nowym zespołem związał się kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2018 roku.

Pozytywnie o nowym nabytku Boltonu wypowiedział się trener tego zespołu, Phil Parkinson:

Jan to zawodnik o znakomitym rodowodzie i nie mam wątpliwości co do tego, że będzie on pozytywnym dodatkiem do naszego zespołu, szczególnie gdy rozpoczną się ostatnie miesiące tego sezonu.

Bolton Wanderers w Championship zajmuje 19. miejsce i musi się skupić na utrzymaniu na tym poziomie rozgrywkowym. Podopieczni Parkinsona, jeszcze bez Kirchhoffa w kadrze meczowej, w sobotę na wyjeździe zagrają z Norwich. Bukmacher Fortuna na wygraną gości oferuje kurs @ 6.10.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułHrvoje Milić został zawodnikiem Napoli
Następny artykułFabio Capello chciał Łukasza Teodorczyka!