Jan Bednarek na celowniku Southampton

0
Jan Bednarek w kręgu zainteresowań Southamptonu

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że Southampton złożył ofertę za młodzieżowego reprezentanta Polski – Jana Bednarka. Lech Poznań jednak zdecydował się odrzucić tę propozycję.

Założyciel Weszło.com, Krzysztof Stanowski, za sprawą postu na portalu społecznościowym Twitter poinformował, że Lech Poznań otrzymał ofertę za jednego ze swoich zawodników. Jan Bednarek znalazł się w kręgu zainteresowań Southampton FC. Już kilka tygodni temu mówiło się o chrapce tego klubu na Bednarka. Przewidywano, że popularni “The Saints” zaoferują 6 mln euro. Ostatecznie oferta okazała się niższa i opiewała na 5 mln euro.

Władze Lecha Poznań zdecydowały się odrzucić tę ofertę. Właściciele poznańskiego klubu zapewne liczą, że ich zawodnik za sprawą dobrych występów podczas obecnie rozgrywanych Mistrzostw Europy do lat 21 w Polsce przyciągnie na siebie uwagę innych drużyn z Europy, a jego wartość rynkowa wzrośnie.

Jeśli Bednarek chce opuścić rozgrywki Lotto Ekstraklasy i zapracować na transfer do renomowanej europejskiej ligi, to musi poprawić swoją grę. 21-latek w piątek rozegrał cały mecz w inauguracji Polaków podczas MME U-21. Nasi rodacy ulegli Słowacji 1:2, a bezpośredni udział przy straconej drugiej bramce miał Bednarek. Zawodnik “Kolejorza” mógł zapobiec utracie gola przez Biało-Czerwonych.

Piłkarz Lecha Poznań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce zadebiutował już w 2013 roku, kiedy miał zaledwie 17 lat. Bednarek przez dwa lata przebywał na wypożyczeniu w Górniku Łęczna, a od dwóch sezonów ponownie broni barw klubu z Wielkopolski.

Poprzedni artykułKrzysztof Pilarz zasilił szeregi Arki Gdynia
Następny artykułPuchar Konfederacji – próba generalna przed mundialem [SKŁADY, TERMINARZ, PLAN TRANSMISJI]