Jakub Świerczok z kolejnym trafieniem

0
łudogorec-razgrad-jakub-świerczok

Jakub Świerczok doskonale rozpoczął przygodę z drużyną Łudogorca Razgrad. Reprezentant Polski w dwóch rozegranych meczach, trzykrotnie trafiał do siatki rywali. Ogólnie ekipa lidera ligi bułgarskiej spisuje się dobrze w okresie przygotowawczym. Zespół Dimitara Dimitrova wygrał swój trzeci mecz na zgrupowaniu w Turcji.

Dmitrij Dimitrow z łatwością pokonał swoją dawną drużynę Irtysz. Mistrzowie Bułgarii wygrali tym razem 2:0. Wydaje się jednak, że to minimalny wymiar kary dla Kazachów. Po golu strzelili Jakub Świerczok i Virgil Misidjan. Obaj mają już po trzy gole na swoich kontach od początku obozu przygotowawczego w Turcji i wszystko wskazuje na to, że para ta będzie prawdziwym koszmarem dla obrońców rywali na wiosnę.

Irtysz próbował zaskoczyć Bułgarów w pierwszych minutach meczu, wychodząc wysokim pressingiem. Orły jednak szybko przejęły kontrolę nad sytuacją. Najpierw w 20. minucie Terziev zmarnował dobrą okazję do zdobycia bramki, a nieco później Misidjan również popisał się nieskutecznością. To czego nie potrafili zrobić koledzy, wykonał Jakub Świerczok. Jody Lukoki bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej znalazł się Polak, który dał prowadzenie swojej ekipie.

W 35. minucie było już 2:0. Brazylijczyk Cicinho świetnie podał do Misidjana, a Holender podwyższył prowadzenie bułgarskiej ekipy.  Pomimo licznych zmian w zespole Łudogorets grał bezbłędnie . Nawet kazachskie media zauważyły, że Irtysz był drużyną o klasę gorszą od rywala. W meczu zobaczyliśmy dwóch Polaków. Zarówno Świerczok jak i Jacek Góralski rozegrali po 45 minut. Mecz z trybun oglądał były opiekun Legii Warszawa, a obecnie selekcjoner reprezentacji Rosji – Stanisław Czerczesow. Ekipę Łudogorca już za dwa tygodnie czeka prawdziwy sprawdzian umiejętności. W ramach rozgrywek Ligi Europy, Bułgarzy gościć będą wielką firmę – AC Milan. Oczywiście nie są faworytami tego pojedynku. Fortuna za wygraną klubu Świerczoka proponuje wysoki kurs: 3.60.

Ludogorec Razgrad – Irtysz 2:0 (2:0)

1:0 Jakub Swierczok 27′
2:0 Virgil Misidjan 35′