Jakub Serafin na rok w FK Haugesund

0

Jakub Serafin przez najbliższy rok będzie biegać po norweskich boiskach. Zawodnik Lecha Poznań został wypożyczony do czołowego klubu tamtejszej ligi – FK Haugesund.

21-latek zawodnikiem Lecha Poznań jest od 2012 roku, kiedy to trafił do jego młodzieżowych zespołów ze Stomilu Olsztyn. Jakub Serafin w 2014 roku został dokooptowany do pierwszej drużyny “Kolejorza”. Rok później rozpoczęły się jego wojaże po wypożyczeniach. Środkowy pomocnik grał w takich klubach jak GKS Bełchatów czy ostatnio Bytovia Bytów.

Potwierdzi wartość?

Serafin po raz kolejny powędruje na wypożyczenie, jednak teraz czeka go zdecydowanie trudniejsze i poważniejsze wyzwanie. 21-latek najbliższy sezon spędzi w lidze norweskiej, w drużynie FK Haugesund. To właśnie Norwedzy byli rywalami Lecha Poznań w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Wprawdzie zawodnik w Norwegii docelowo ma spędzić rok, ale poznański klub zapewnił sobie prawo do zakończenia jego pobytu już w styczniu.

O to, dlaczego Serfina wypożyczono właśnie do Haugesund, został zapytany Piotr Rutkowski:

– W FK Haugesund Jakub będzie miał okazję nie tylko rozwinąć się piłkarsko, ale też nabrać szlifów w szybkiej i intensywnej piłce skandynawskiej. Będzie mógł również zdobyć doświadczenie i dojrzeć w klubie, który walczy o medale w swoim kraju, a do tego prezentuje znacznie wyższy poziom niż polski klub pierwszoligowy. Cieszymy się też, że dobrze znamy już klubem z Haugesund, to daje nam pewność, że trafił w dobre dla siebie i Lecha miejsce.

Serafin w poprzednich rozgrywkach w barwach Bytovii Bytów rozegrał 30 meczów i trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Poprzedni artykułPrzemysław Szymiński kolejnym Polakiem w Palermo
Następny artykułŁukasz Zwoliński wykluczony z gry na 3-4 tygodnie