Jaki będzie finał starcia Firmino – Holgate?

0
firmino-holgate-starcie

W piątek Liverpool w ramach pucharu Anglii mierzył się z Evertonem. The Reds okazali się lepsi od lokalnego rywala, wygrywając 2:1. Wynik przeszedł do historii, a o spotkaniu wciąż głośno. Wszystko przez starcie na linii Firmino – Holgate.

Przypomnijmy o co chodziło. Była 40. minuta spotkania. Wówczas to Mason Holgate z Evertonu w brzydki sposób wypchnął w trybuny Roberto Firmino. Gracz The Reds momentalnie rzucił się w stronę faulującego rywala. W tym momencie nastąpił najważniejszy moment całej historii.

Brazylijczyk chcąc dopaść 21-latka puścił mu wiązankę. Holgate przyjmował wszystko do czasu ostatnich słów, które go bardzo wzburzyły…

Na załączonym filmie ewidentnie widać jak Firmino nazywa rywala skur……. (hijo de puta), ale największe wzburzenie gracza Evertonu wzbudzają słowa, które wypowiada Brazylijczyk będąc zasłoniętym Jonjoe Kenny'ego. Wówczas to mają paść określenia typu “czarnuch”. A to już bardzo poważne wykroczenie. Holgate zwrócił się do arbitra ze skargą, że został w ten sposób nazwany przez rywala. Wszystko działo się pod nosem sędziującego zawody, Bobby'ego Madley'a. Co dziwne rozjemca zupełnie nie zareagował na całą sytuację. Holgate nie został upomniany za wypchniecie Firmino w trybuny, a Brazylijczyk za swoje słowa. Angielskie media są jednak zdania, że jeśli doszło do incydentu na tle rasistowskim, to zawodnik Liverpoolu powinien zostać surowo ukarany. Wszystko teraz zależy od tego, co wpisał do protokołu meczowego sędzia Madley. Jeśli potwierdzą się słowa obrońcy Evertonu, Firmino może mieć poważne kłopoty.

Były gracz Liverpoolu, Stan Collymore uważa, że jeśli potwierdzą się zarzuty o rasizm, to napastnika Liverpoolu powinna spotkać dotkliwa kara.

Niezależnie od tego, co Roberto Firmino zrobił lub czego nie powiedział i czegokolwiek nie zrobił lub nie usłyszał Mason Holgate, potrzebujemy zdecydowanych działań ze strony naszej federacji po piątkowych wydarzeniach. Trzeba w końcu jasno określić co można na boisku a czego nie, jakie wyrażenia akceptujemy, a które są naganne. Teraz będziemy musieli poczekać na raport sędziego w sprawie incydentu pomiędzy Firmino i Holgate,, zanim będziemy mogli wyciągnąć z tego jakiekolwiek wnioski. Firmino jest oczywiście niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy. Jeśli jednak zostanie uznany winnym, to dziesięć spotkań kary będzie moim zdaniem w pełni adekwatne do przewinienia. Do tego powinien zostać zobowiązany do uczęszczania na kurs, który uświadomi go jakim złem jest rasizm – zakończył Collymore.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułKluczowe, pytania, które zostaną zadane w Liverpoolu po sprzedaży Philippe Coutinho
Następny artykułABC Bukmacherki: 10 najczęstszych błędów typerów