Jak wyglądałaby Złota Piłka bez Messiego i Ronaldo?

0
neymar brazylia

W ostatnich dziesięciu latach Złota Piłka trafiała w ręce dwóch geniuszy. A jak wyglądałby ten plebiscyt bez Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo?

Od 2008 roku jesteśmy świadkami hegemonii. Niesamowity wyścig w wykonaniu Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo trwa. Argentyńczyk prowadził w nim już 4:1, ale najwspanialszy comeback od wielu lat doprowadził do tego, że obaj Panowie mają już po pięć trofeum. Do kogo w ostatniej dekadzie trafiałaby Złota Piłka, gdyby nie Ci dwaj kosmici?

Dziennikarze “France Football” wnikliwie przebadali tę sprawę i przedstawili własną wersję plebiscytu. Kibice znudzeni oglądaniem dwóch geniuszy ze statuetką w końcu znajdą coś dla siebie! Kto w takim razie był najlepszy w ostatnich dziesięciu latach w kategorii ludzie?

W 2008 roku po niesamowite trofeum sięgnąłby Fernando Torres, który rozegrał świetne mistrzostwa Europy. Hiszpan zdobył bramkę w finale z Niemcami i trudno się dziwić, ze to właśnie on wygrałby niecodzienny plebiscyt. W następnych czterech latach bylibyśmy świadkami hegemonii dwóch legendarnych pomocników FC Barcelony – Xavi oraz Andres Iniesta wygrywaliby plebiscyt po dwa razy.

Kolejnymi graczami, którzy mieliby na swoim koncie Złotą Piłkę byliby Franck Ribery czy Antoine Griezmann. Po statuetkę sięgałby także Neymar, który według francuskich dziennikarzy był najlepszy w latach 2015 i 2017. Co ciekawe, gdyby nie Argentyńczyk i Portugalczyk, to bylibyśmy świadkami drugiego laureata, który jest golkiperem. Do tej pory jedynym bramkarzem, który triumfował w tym plebiscycie jest Lew Jaszyn. W 2014 roku bliski dołączenia do Rosjanina był Manuel Neuer.

To oni wygraliby Złotą Piłkę:

2008: Fernando Torres
2009: Xavi Hernandez
2010: Andres Iniesta
2011: Xavi Hernandez
2012: Andres Iniesta
2013: Franck Ribery
2014: Manuel Neuer
2015: Neymar
2016: Antoine Griezmann
2017: Neymar


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułSandro Wagner zostanie zmiennikiem Roberta Lewandowskiego
Następny artykułDamian Dąbrowski podjął decyzję w sprawie przyszłości