Jak wygląda proces transferowy w Chelsea Londyn?

0

Antonio Conte bardzo często, podczas gdy był pytany przez dziennikarzy o potencjalne wzmocnienia Chelsea Londyn, odpowiadał, że o tym decyduje “klub”. To powoduje, że wielu z nas ciekawi, kto decyduje o nowych podpisach na Stamford Bridge.

Antonio Conte zrobił to po raz kolejny po porażce z Arsenalem Londyn (1:2) w półfinale Carabao Cup. Włoski szkoleniowiec został zapytany o to, jakie szanse widzi na pozyskanie Edina Dzeko i obrońcy Emersona Palmieri. – Nie chcę mówić o rynku transferowym, bowiem o ruchach na nim decyduje klub – powiedział Conte podczas konferencji prasowej.

Jak zatem wygląda proces transferowy w klubie z zachodniego Londynu? W ten temat zagłębili się dziennikarze “Sky Sports”.

Kim jest “klub”?

Plany taktyczne na mecz i strategię ustala Conte – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Wszystko jednak ma miejsce w porozumieniu z dyrektorem sportowym, Mariną Granovskaią. Ona jest odpowiedzialna za negocjacje z zawodnikami. Jej zadania jednak mają szerszy charakter – nadzoruje także działania akademii i po tym, jak w listopadzie na rzecz AS Monaco Chelsea Londyn opuścił Michael Emenalo, zajmuje się także siatką skautingu.

Jak odejście Emenalo wpłynęło na Chelsea w styczniu?

Emenalo nigdy nie miał wyłącznej kontroli w kwestii pozyskiwania nowych zawodników, struktura klubu po prostu na to nie pozwalała. Pracował u boku Granovskaii, która jest zaufanym pracownikiem Romana Abramowicza. Chelsea jeszcze nie zastąpiła Emenalo i bardzo możliwe, że do tego nie dojdzie, a po prostu zastosują inny model kadrowy.

Kto ma decydujący głos przy zakupie zawodnika?

Proces transferowy zaczyna się u Conte, następnie przechodzi przez ręce Gronovskai, a na koniec trafia na biurko Abramowicza. Ostateczna decyzja, jeśli chodzi o finanse, oczywiście należy do właściciela, a dyrektor sportowa jest odpowiedzialna za negocjacje. Zaangażowanie Abramowicza polega na tym, że daje on zielone światło do wykonania odpowiednich kroków. W końcu to jego pieniądze i można śmiało powiedzieć, że ma on większe pojęcie na temat transferów, niż inni włodarze klubów z Premier League. Dziennikarze “Sky Sports” dotarli jednak do informacji mówiących, że Abramowicz nie angażuje się osobiście w szczegóły transakcji lub negocjacji.

Poza Abramowiczem, Gronovskaia jest najpotężniejszą osobą na Stamford Bridge?

Jeśli chodzi o transfery, negocjacje z nimi związane i ich finalizowanie – tak. Jest również członkiem trzyosobowej rady klubu, w skład której wchodzą także Bruce Buck i Eugene Tenenbaum.

Czy ta struktura działa?

Taki system pracy powoduje, że menadżer nie ma władzy nad tym, co dzieje się poza kulisami. Na obronę Chelsea Londyn jednak działa fakt, że od 2009 roku trzy razy wygrali Premier League dokładając do tego triumfy w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, FA Cup oraz Pucharze Ligi Angielskiej.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZSky Sports
Poprzedni artykułFilip Mladenović – ciekawe wzmocnienie Lechii Gdańsk
Następny artykułAymeric Laporte we wtorek zostanie piłkarzem Manchesteru City