Jagiellonia Białystok szuka wzmocnień. “Chcemy sprowadzzić prawego obrońcę”

0
Ireneusz Mamrot

Podczas zimowego okienka transferowego w składzie Jagiellonii Białystok dojdzie do kilku zmian personalnych. Trener klubu z Podlasia, Ireneusz Mamrot, na łamach “Przeglądu Sportowego” zdradził, iż głównym celem jest pozyskanie zawodnika grającego jako prawy obrońca.

W ostatnich tygodniach więcej mówiło się na temat zawodników, którzy raczej nie będą mieli miejsca w składzie Jagiellonii Białystok podczas rundy wiosennej. Ireneusz Mamrot potwierdził spekulację mówiące o tym, że Dmytro Chomczenowski i Ziggy Gordon dostali wolną rękę i mogą szukać nowych klubów:

– Dima i Ziggy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Zostali o tym poinformowani. Sprawa nie jest łatwa, bo obaj mają ważne kontrakty. Z grą u nas mieliby wiosną problem. Pozostałe transfery do klubu są uzależnione od tego, kto z naszych podstawowych graczy nas opuści. Chciałbym, żeby nikt nie odszedł. Realia są jednak takie, że pewnie to nastąpi. Wówczas będziemy reagować na bieżąco.

Trener Jagiellonii nie chciał skomentować doniesień dotyczących Cilliana Sheridana. Kilka dni temu poinformowano, że obniżka formy Irlandczyka i wysoka pensja spowodowała, iż klub chce się pozbyć tego zawodnika. Mamrot tego nie potwierdził, udzielając lakonicznej odpowiedzi:

–  Na ten moment mogę tylko powiedzieć, że czekam na Cilliana na naszym pierwszym treningu.

Wprawdzie wciąż nie wiadomo jacy zawodnicy dołączą do Jagiellonii w najbliższym okienku transferowym, to jednak znane są pozycje, na których są oni poszukiwani:

– Przede wszystkim chcemy sprowadzić zawodnika na prawą obronę do rywalizacji z Łukaszem Burligą. Przyda się też skrzydłowy.

Jagiellonia Białystok 2017 rok zakończyła na czwartym miejscu w LOTTO Ekstraklasie. Podopieczni Mamrota mają tyle samo punktów co Górnik Zabrze i Lech Poznań, a do liderującej Legii Warszawa tracą dwa oczka.

PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułSerie A – historyczna wygrana Benevento, wpadka Romy, asysta Kownackiego
Następny artykułNike potwierdziło transfer Coutinho do Barcelony?!