Jagiellonia Białystok pozyskała następcę Piotra Tomasika

0

Jagiellonia Białystok dokonała trzeciego wzmocnienia podczas zimowego okienka transferowego. Nowym zawodnikiem popularnej “Dumy Podlasia” został Bodvar Bodvarsson. O zmianie barw klubowych 22-latka poinformowała jego dawna drużyna – FH Hafnarfjardar.

Jagiellonia Białystok kilkanaście dni temu straciła Piotra Tomasika, który został zawodnikiem Lecha Poznań. Włodarzom klubu z Podlasia dłuższy okres zajęło znalezienie odpowiedniego piłkarza, który będzie jego następcą. Poszukiwania były długie, a zarazem odległe, bowiem nowy nabytek Jagiellonii ostatnio występował w FH Hafnarfjardar.

Zawodnikiem, o którym mowa, jest Bodvar Bodvarsson. Lewy obrońca przez ostatnie dwa lata bronił barw FH Hafnarfjardar, do którego przeniósł się z FC Midtjylland. 22-latek w poprzednim sezonie był ważnym punktem swojego zespołu, za co został nagrodzony debiutem w reprezentacji Islandii, w której wystąpił już czterokrotnie.

O transferze Bodvarssona do Jagiellonii Białystok poinformował jego wcześniejszy klub. Według informacji portali “Transfermarkt” klub występujący w LOTTO Ekstraklasie zapłacił za tego zawodnika 75 tysięcy euro. Jak dotychczas nie wiadomo jakim kontraktem Islandczyk związał się z Jagiellonią.

Bodvarsson szansę debiutu w Jagiellonii Białystok może otrzymać już w pierwszym meczu, który ta drużyna rozegra w 2018 roku. Ten odbędzie się 12 lutego, kiedy to podopieczni Ireneusza Mamrota na wyjeździe zmierzą się z Piastem Gliwice. Faworytem tego spotkania jest “Duma Podlasia” – bukmacher Fortuna na ich wygraną wystawił kurs @ 2.22.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułAdemola Lookman trafił na wypożyczenie do Lipska
Następny artykułDominik Nagy zostanie wypożyczony do Ferencvarosi