Inwestycja w przyszłość. Ohis Felix Uduokhai dołączył do VfL Wolfsburg

0

Ohis Felix Uduokhai w poprzednim sezonie występował w TSV Monachium 1860. Wprawdzie jego klub zaliczył spadek do trzeciej ligi (następnie ze względu na problemy finansowe został zdegradowany do na czwarty szczebel rozgrywkowy), to jednak młodzieżowy reprezentant Niemiec zanotował sportowy awans. 19-latek będzie bronić barw VfL Wolfsburg.

TSV Monachium 1860 jeszcze do niedawna było wymieniane w gronie głównych kandydatów do walki o awans do Bundesligi. Tymczasem klub z Bawarii w poprzednim sezonie spadł z 2. Bundesligi. Dodatkowo z powodu braku funduszów potrzebnych do startu w trzeciej lidze kolejne rozgrywki rozpocznie na czwartym poziomie rozgrywkowym. To spowodowało, że zawodnicy decydują się seryjnie opuszczać tonącą łódź.

Jednym z piłkarzy, który nie będzie reprezentować już barw mającego poważne kłopoty TSV Monachium 1860, jest Ohis Felix Uduokhai. Usługami 19-letniego zawodnika zainteresował się klub z Bundesligi – VfL Wolfsburg. Popularne “Wilki” za młodzieżowego reprezentanta Niemiec zapłaciły milion euro. Środkowy obrońca z nowym zespołem podpisał pięcioletni kontrakt.

Oto co na temat tego transferu powiedział dyrektor sportowy VfL Wolfsburg, Olaf Rebe:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że postanowił zrobić kolejny krok w swojej karierze w Wolfsburgu. On ma ogromny potencjał. Jest nie tylko silny fizycznie i wytrzymały, ale także zdolny technicznie. Ma już za sobą pierwsze doświadczenia z seniorskim futbolem z TSV Monachium i jesteśmy pewni, że poradzi sobie na poziomie Bundesligi.

Uduokhai w poprzedniej kampanii 2. Bundesligi wystąpił w 21 spotkaniach, w których zdobył swoją pierwszą bramkę na tym poziomie rozgrywkowym.

Poprzedni artykułByły gracz Lecha Poznań zagra na Wyspach. Barry Douglas zawodnikiem Wolves
Następny artykułMaxime Gonalons opuszcza Olympique Lyon. Kierunek Rzym