Inter Mediolan pozyskał Matiasa Vecino

0

Inter Mediolan nie próżnuje i stopniowo wzmacnia kadrę drużyny prowadzonej przez Luciano Spallettiego. W środę ogłoszono jeden z największych transferów podczas letniego okienka w Serie A. Matias Vecino przeszedł z Fiorentiny do wcześniej wspomnianego Interu.

Drużyna z Mediolanu dokonała piątego transferu podczas letniego okienka. Po między innymi Milanie Skriniarze, Facundo Colidio czy Borji Valero nowym zawodnikiem Interu Mediolan został Matias Vecino.

Reprezentant Urugwaju po sukcesach na krajowym podwórku (wraz z Club National w sezonie 2011/2012 sięgnął po mistrzostwo Urugwaju) w 2013 roku zdecydował się na spróbowanie sił w Europie. AC Fiorentina za jego transfer zapłaciła 2,3 miliona euro.

Vecino początkowo miał problem z wywalczeniem sobie miejsca w pierwszym składzie tego zespołu, przez co dwa razy był wypożyczany. Wpierw do Cagliari Calcio, a następnie do FC Empoli. Urugwajczyk do Florencji wrócił w 2015 roku i wtedy stał się mocnym ogniwem tego zespołu.

Środkowy pomocnik w poprzednim sezonie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 40 meczach. Jego bilans to cztery zdobyte bramki i cztery asysty.

Reprezentant Urugwaju od kilku tygodni był głównym celem Interu Mediolan. Włodarze tego klubu mogą się pochwalić, że wreszcie dobili targu. AC Fiorentina na transferze Vecino zarobiła 24 milionów euro (największa transakcja z udziałem Interu podczas tego okienka), a 25-latek podpisał czteroletni kontrakt z nowym klubem.

Poprzedni artykułNeymar bliski przeprowadzki do Paryża!
Następny artykułGdzie przygotowywać się do sezonu? Tam, gdzie dobrze płacą!