Ibrahimovic odejdzie z Manchesteru United

0

Zlatan Ibrahimovic w kolejnym sezonie nie będzie reprezentować klubu Manchester United. Były reprezentant Szwecji nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej 30 czerwca umowy.

Już od kilkunastu dni toczyła się gorąca dyskusja. Dotyczyła ona tego, czy Zlatan Ibrahimovic zdecyduje się pozostać w Manchesterze United. Ostatni sezon był dla niego bardzo udany. Szwed we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 46 meczach i trafiał w nich do siatki aż 28 razy. Na jego nieszczęście przytrafiła mu się także kontuzja. 35-latek w ćwierćfinale Ligi Europy uszkodził więzadła w kolanie, przez co został wykluczony z meczu finałowego tych rozgrywek oraz końcówki sezonu w Premier League.

Urodzony w Malmo piłkarz w barwach Manchesteru United występował przez jeden sezon (2016-2017). Ibrahimovic w tym czasie zapisał na swoim koncie trzy triumfy, odpowiednio w rozgrywkach o Tarczę Wspólnoty, w Pucharze Ligi, a także w Lidze Europy.

Wiadomo już, że popularny “Ibra” nie doda do swojej kolekcji kolejnych triumfów zdobytych z zespołem “Czerwonych Diabłów”. Szwed znalazł się na liście, na której kluby występujące w Premier League w sezonie 2016/2017 umieściły graczy, którzy opuszczą ich zespoły. To oznacza, że 116-krotny reprezentant Szwecji nie przedłuży kontraktu z United.

Agent samego zainteresowanego, Mino Raiola, rozwiał wszelkie wątpliwości, dotyczące przeprowadzki Ibrahimovicia do Stanów Zjednoczonych. Włoch poinformował, że jego klient nowego pracodawcy będzie szukać na Starym Kontynencie.

Poprzedni artykułEliminacje MŚ – porażka Francji, kompromitacja Węgrów
Następny artykułNagelsmann na dłużej w Hoffenheim