Hueng-Min Son – Śledzę Lewandowskiego i uczę się od niego wielu rzeczy

0
Hueng-Min Son

Podczas spotkania z dziennikarzami przed wtorkowym meczem z reprezentacją Polski Hueng-Min Son oraz Tae-Yong Shin nie szczędzili słów pochwały dla naszych kadrowiczów.

Już jutro reprezentacja Polski po dziewięciu latach wraca na Stadion Śląski w Chorzowie, by w ramach przygotowań do grupowego meczu mistrzostw świata z Japonią zmierzyć się z Koreą Południową. Selekcjoner naszych jutrzejszych rywali, Tae-Yong Shin, nie ukrywał, że jego podopieczni pod jego wodzą nie grali jeszcze z tak klasowym zespołem:

– Polska to nasz najmocniejszy rywal od kiedy prowadzę reprezentację. Myślę, że grają na takim poziomie jak Niemcy, z którymi to zagramy na mistrzostwach świata. Martwię się o naszą linię obrony, bowiem Robert Lewandowski to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Z przodu również nie będzie łatwo, trudno nam będzie jutro stworzyć tyle okazji, co podczas ostatniego spotkania z Irlandią Północną. Jeżeli chodzi o porównywanie nas do Japonii, to oni grają bardziej taktycznie, a my siłowo.

Na koniec 48-letni trener odniósł się do krytyki jego zespołu, która jest wszechobecna w koreańskich mediach i poprosił o większe wsparcie dla zawodników. Zaznaczył, że to nie jest dobry moment na krytykę, a jego piłkarze nie popełniają przecież błędów specjalnie. Na konferencji prasowej pojawił się także najlepszy gracz naszych jutrzejszych rywali, Hueng-Min Son, który krótko odniósł się do tematu naszych kadrowiczów:

– Grałem przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, Kamilowi Glikowi i Łukaszowi Piszczkowi, ale wiem, że wszyscy polscy zawodnicy grają na wysoki poziomie. Jeżeli chodzi o Lewandowskiego, to cały czas śledzę jego grę i uczę się od niego wielu rzeczy.


Już 27 marca reprezentacja Polski zagra z Koreą Południową w Chorzowie. Według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą gracze Adama Nawałki, na których wygraną kurs wynosi 1,80. Remis wyceniany jest na 3,35, a zwycięstwo gości na 4,30.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułAdam Nawałka – Nie jesteśmy zadowoleni z ostatnich wyników
Następny artykułMohamed Elneny przedłużył umowę z Arsenalem