Huddersfield w Premier League!

0
Huddersfield Town

Znamy już komplet beniaminków Premier League. Po Newcastle i Brighton, awans w finale Play-Offów zapewniła sobie drużyna Huddersfield, która skończyła sezon z ujemnym bilansem bramek! 

Przypomnijmy, że dwie pierwsze drużyny tabeli Championship bezpośrednio awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej. Cztery kolejne drużyny natomiast musiały zmierzyć się w systemie Play-Off, w których finale Huddersfield zmierzyło się z drużyną Reading. Po niezbyt emocjonujących 120. minutach gry doszło do serii rzutów karnych, w których między innymi dzięki dobrej postawie Danny'ego Warda podopieczni Davida Wagnera spełnili marzenia kibiców i po raz pierwszy w historii zagrają w rozgrywkach Premier League.

Co ciekawe,”The Terriers”  trzykrotnie zdobywali tytuł mistrza Anglii, a udało im się to w latach 1924-26. Teraz po wielu latach gry na niższych szczeblach rozgrywkowych wracają do piłkarskiej elity. Włodarze klubu o pełne trybuny podczas domowych meczów mogą być spokojni, tym bardziej, że kibiców, którzy posiadają karnet od 2009 roku w przyszłym sezonie będzie on kosztował jedyne 100 funtów!

Poprzedni artykułHegemonia Benfiki trwa w najlepsze! Zdobyli Puchar Portugalii
Następny artykułSzczęsny blisko Napoli?