Holger Badstuber po latach wrócił do VfB Stuttgart

0

Holger Badstuber po zakończeniu współpracy z Bayernem Monachium przez kilka tygodni pozostawał bez klubu. Reprezentant Niemiec wreszcie znalazł nowego pracodawcę, którym będzie beniaminek Bundesligi – VfB Stuttgart.

Jeszcze kilka lat temu Holger Badstuber był wymieniany w gronie najlepszych obrońców młodego pokolenia na świecie. Niestety, na jego nieszczęście bardzo często przytrafiały mu się kontuzje, przez co jego kariera piłkarska nie rozwinęła się tak, jak można było tego oczekiwać.

Wraz z dniem pierwszego lipca 2017 roku końcu dobiegł jego kontrakt z Bayernem Monachium. Włodarze klubu z Bawarii nie postanowili go przedłużać, przez co zakończyła się 15 letnia przygoda Badstubera z mistrzem Niemiec z poprzedniego sezonu.

Środkowy obrońca w lipcu pozostawał bez klubu, ale w piątek w końcu podpisał kontrakt. Nowym pracodawcą Badstubera będzie beniaminek Bundesligi VfB Stuttgart. Dla 28-latka jest to powrót do tej drużyny, bowiem jest jej wychowankiem i występował w niej w latach 2000-2002.

Reprezentant Niemiec podczas oficjalnej prezentacji przyznał, że cieszy go ten powrót po latach:

– Nikt nie powinien zapominać o swoich korzeniach i ja o moich nie zapomniałem! VfB było i jest dla mnie czymś wyjątkowym, dlatego ma na mnie bardzo emocjonalny wpływ. Region, kibice i unoszący się w powietrzu optymizm. Nie mogę się doczekać.

Badstuber z VfB Stuttgart podpisał roczny kontrakt. Niemiec o miejsce w pierwszym składzie będzie walczyć z reprezentantem Polski Marcinem Kamińskim.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 203
Następny artykułByły kapitan Augsburga nowym zawodnikiem VfL Wolfsburg