Hannover i Stuttgart zapewniły sobie awans do Bundesligi

0
Marcin Kamiński

To już oficjalne – Hannover i Stuttgart w ostatniej kolejce zapewniły sobie awans do Bundesligi! Kluby, w których barwach grali Polacy (odpowiednio Artur Sobiech i Marcin Kamiński), wracają na najwyższy szczebel niemieckiej piłki po roku nieobecności.

Rozgrywki 2. Bundesligi z niewielką przewagą nad Hannoverem wygrał Stuttgart. W 34 meczach zdobył 69 punktów. Duży wkład w awans swojej drużyny miał Marcin Kamiński. Polski zawodnik zagrał łącznie w 23 spotkaniach, zdobył jedną bramkę, a sezon zakończył jako podstawowy obrońca. Jego dobra postawa zaowocowała ostatnio powołaniem do kadry Adama Nawałki na mecz z Rumunią.

Artur Sobiech co prawda zagrał w 22 meczach, w których strzelił dwa gole, ale na murawie spędził ponad dwa razy mniej minut. Hannover w ostatnim meczu zremisował z Sandhausen 1:1 i zakończył sezon na drugim miejscu ze stratą dwóch punktów do lidera. Nasz zawodnik jednocześnie pożegnał się ze swoim dotychczasowym klubem i w nowym oknie transferowym będzie szukał nowego pracodawcy.

Miejsce w barażach o awans zagwarantował sobie Eintracht Brunszwik, który w tabeli na koniec sezonu miał oczko mniej od Hannoveru.

Poprzedni artykułMistrzowie Francji ruszają na zakupy, Tielemans przejdzie testy medyczne
Następny artykułArsenal bez Koscielnego w finale FA Cup