Grzegorz Krychowiak poza PSG. Polak odbuduje się w Anglii?

0

Grzegorz Krychowiak kilkanaście godzin przed końcem okienka transferowego znalazł nowy klub. Reprezentant Polski, mający za sobą trudny okres, spróbuje ponownie potwierdzić własną wartość za sprawą występów w West Bromwich Albion.

O tym, że Grzegorz Krychowiak nie wywalczy sobie miejsca w Paris Saint-Germain, było wiadome już od kilku tygodni. Polak nie dostawał szans gry, a dodatkowo trener, Unai Emery, w wywiadach wprost dawał mu do zrozumienia, że nie widzi dla niego miejsca w składzie. Defensywny pomocnik rozpoczął poszukiwanie nowego pracodawcy. Wprawdzie chętnych było sporo, to jednak problem był jeden. Krychowiak w stolicy Francji inkasuje 510 tysięcy euro miesięcznie i nie zamierzał przystać na obniżkę zarobków.

Kilka dni temu na horyzoncie pojawiła się kolejna propozycja dla Krychowiaka, która została złożona przez West Bromwich Albion. Włodarze tego zespołu mają mocarne plany, a sprowadzenie reprezentanta Polski, to ma być dopiero ich początek. Co najważniejsze – pomocnikowi w WBA zaproponowano zarobki, które otrzymywałby w PSG, co miało być kluczowe w tych negocjacjach.

Premier League na ratunek dla Krychowiaka?

W środę doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia. Krychowiak spróbuje sił w Premier League, bowiem przez najbliższy sezon będzie wypożyczony do West Bromwich Albion. Paris Saint-Germain jednak nie zamierza rezygnować z jego usług, bowiem w umowie nie zawarto możliwości skorzystania z transferu definitywnego.

– Miałem wiele ofert z Hiszpanii czy Włoch, ale West Bromwich Albion to bardzo ambitny klub i panuje tu dobra atmosfera – powiedział Krychowiak podczas podpisywania kontraktu.

Poprzedni artykułRenato Sanches wypożyczony do Premier League
Następny artykułBenedikt Hoewedes opuścił Schalke na rzecz Juventusu