Grzegorz Krychowiak nie dostanie powołania na najbliższe mecze

0
Grzegorz Krychowiak

Według informacji “Przeglądu Sportowego” Grzegorz Krychowiak ma nie otrzymać powołania do reprezentacji Polski na najbliższe mecze eliminacji do mistrzostw świata, w których nasza kadra zmierzy się z Danią i Kazachstanem.

Grzegorz Krychowiak od kilku tygodni, a nawet miesięcy, nie może się skupić tylko i wyłącznie na grze w piłce. Reprezentant Polski do Paris Saint-Germain przeszedł jako jeden z najlepszych defensywnych pomocników w Europie, jednak nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w pierwszym składzie. Dodatkowo Krychowiak nie przekonał trenera Unaia Emerego na tyle, że szkoleniowiec stwierdził, iż dla dobra zawodnika będzie lepiej, gdy ten znajdzie sobie nowy klub.

W mediach od kilku tygodni toczy się debata na temat nowego klubu Polaka. Wprawdzie pojawiają się spekulacje na temat zainteresowania Krychowiakiem, to jednak brakuje konkretów, przez co defensywny pomocnik wciąż jest na straconej pozycji.

Sygnał do zmiany klubu?

Krychowiakowi brakuje rytmu meczowego, dlatego też według tego, co podaje “Przegląd Sportowy”, Adam Nawałka zdecydował się nie powoływać tego zawodnika na najbliższe mecze reprezentacji Polski przeciwko Danii i Kazachstanowi. 27-latek w większości meczów eliminacyjnych był pierwszym wyborem selekcjonera, ale teraz stwierdził on, że Krychowiak nie wniesie do kadry wartości sportowej.

Brak powołania dla Krychowiaka może być sygnałem, że trener Nawałka nie wysyła ich za same nazwisko, a dodatkowo jeśli zawodnik liczy na grę w reprezentacji Polski, to musi regularnie występować w klubie. Odkąd Nawałka jest selekcjonerem reprezentacji (październik 2013 roku), to Krychowiak po raz pierwszy w tym okresie nie otrzyma powołania.

Poprzedni artykułBramkarz Zagłębia Lubin powołany do reprezentacji Słowacji
Następny artykułCarlos Bacca wypożyczony do Villarrealu