Gregoire Defrel kolejnym nabytkiem AS Roma

0

AS Roma dokonała dziesiątego letniego transferu. Tym razem klub ze stolicy Włoch został zasilony przez nowego napastnika. Jest nim były zawodnik Sassuolo – Gregoire Defrel.

Francuz od początku związany jest z włoskim futbolem. Gregoire Defrel pierwsze kroki stawiał w Parmie, w której jednak nie było mu dane zadebiutować w seniorskiej piłce, bowiem w 2011 trafił na wypożyczenie do klubu Foggia Calcio. Wprawdzie środkowy napastnik wrócił do Parmy, to natychmiast odszedł do AC Cesena. Defrel przez trzy lata grał w “Cavalucci Marini” – następnie za siedem milionów przeszedł do Sassuolo.

26-latek właśnie w tym ostatnim zespole rozwinął skrzydła. Defrel w barwach US Sassuolo łącznie rozegrał 73 spotkania, w których zdobył 23 gole i zanotował 11 asyst.

Napastnik w przyszłym sezonie będzie grać dla AS Roma. Defrel przeszedł do klubu ze stolicy Włoch na zasadzie rocznego wypożyczenia, za które Sassuolo zarobi pięć milionów euro. Następnie dojdzie do wykupu i tym razem jego poprzedni klub otrzyma dużo więcej, gdyż 15 milionów euro.

O transfer Defrela zabiegał nowy szkoleniowiec AS Roma, Eusebio Di Francesco. 47-latek przez dwa lata trenował tego gracza w Sassuolo.

– To dla mnie wiele znaczy, że będę bronił barw takiego zespołu jak AS Roma. Będę częścią bardzo silnej grupy, jednego z najlepszych klubów we Włoszech. Zrobię wszystko dla mojej drużyny – zapewnił podczas oficjalnej prezentacji Defrel.

Poprzedni artykułMilan Milanović na celowniku Legii Warszawa
Następny artykułFC Koeln wydało siedem milionów na Jorge Mere