Górnik Zabrze z przywróconymi trzema punktami

0

Najwyższa Komisja Odwoławcza uwzględniła odwołanie beniaminka i tym samym Górnik Zabrze zyskał trzy punkty w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Marcowe spotkanie Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze zostało przerwane w 81 minucie gry przy stanie 1:0 dla gospodarzy z powodu zamieszek na trybunach. Komisja Ligi nie pozwoliła na dokończenie tego meczu i  ukarała Piasta walkowerem, ale kary nie uniknęli także podopieczni Marcina Brosza, którym odjęte zostały trzy punkty. Taką decyzję tłumaczono prowokacyjnym zachowaniem kibiców gości, które jednak wielokrotnie mogliśmy oglądać na stadionach LOTTO Ekstraklasy – chodzi o powieszenie w swoim sektorze flag skradzionym rywalom, a następnie ich podpalenie.

Włodarze z Roosevelta nie zgodzili się ze słusznością decyzji Komisji Ligi i złożyli od niej odwołanie. Tym samym w czwartek zebrała się Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej, która przywróciła Górnikowi Zabrze trzy punkty. Taki obrót spraw może mieć kluczowe znaczenie pod koniec sezonu najlepszej ligi świata. Gracze Marcina Brosza już po przywróceniu trzech punktów mają na koncie 46 oczek i do zajmującego trzeciego miejsca Lecha Poznań tracą raptem trzy punkty.

Górnik Zabrze kolejne ligowe spotkanie rozegra 31 marca. Wtedy to podejmie przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz. Faworytem tego meczu według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet będą rzecz jasna gospodarze – kurs na ich wygraną wynosi 1,61. Remis wyceniany jest na 3,90, a zwycięstwo gości na 5,30.