Górnik Zabrze stracił duży talent. Bartłomiej Gajda wyjechał do Szkocji

0

Bartłomiej Gajda od kilku lat był uznawany za zawodnika, który w przyszłości będzie motorem napędowym seniorskiego zespołu Górnika Zabrze. W tym momencie przynajmniej na jakiś czas trzeba odłożyć te plany, bowiem 18-latek wyjechał z Polski i podpisał kontrakt z Heart of Midlothian.

Zawodnik urodzony w Pszczynie przygodę z futbolem rozpoczął w młodzieżowych zespołach Podbeskidzia Bielsko-Biała, w których występował w 2014 roku. Wtedy jego usługami zainteresowali się skauci Górnika Zabrze, którzy wpierw zaprosili go na testy, a następnie podpisali z nim kontrakt.

Bartłomiej Gajda w Górniku Zabrze głównie występował w młodzieżowych zespołach, z którymi dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Śląska oraz raz został mistrzem Polski. Dobra gra w juniorskich rozgrywkach spowodowała, że Gajda otrzymywał liczne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Wprawdzie środkowy obrońca (Gajda wcześniej występował jako napastnik, a jego talent był porównywany do Arkadiusza Milika) był w kadrze pierwszej drużyny Górnika Zabrze prowadzonej przez Marcina Brosza, czy wcześniej przez Leszka Ojrzyńskiego, to jednak nie zanotował on oficjalnego debiutu.

Gajdą w przeszłości interesowały się zagraniczne kluby. 18-latek w 2015 roku był na testach w Werderze Brema, a w styczniu bieżącego roku wyjechał do Włoszech, gdzie testował go klub z Serie B – Virtus Entella.

Młodzieżowy reprezentant Polski w lipcu przebywał na kolejnych testach, tym razem w szkockim Heart of Midlothian. Polak radził sobie na tyle dobrze, że zdecydowano się z nim podpisać trzyletni kontrakt.

Trzeci Polak w Heart of Midlothian

Gajda jest trzecim polskim piłkarzem w tym zespole. W Heart FC występuje Krystian Nowak, a Rafał Grzelak trafił do tego zespołu w tym okienku transferowym.

Poprzedni artykułEric Maxim Choupo-Moting podpisał kontrakt ze Stoke City
Następny artykułKovacić przeniesie się do Juventusu?