Gonzalo Castro – Dembele nie ma cech profesjonalisty

0

Wciąż głównym tematem w niemieckich mediach sportowych jest osoba Ousmane Dembele. Kolejnym, który wypowiedział się na temat jego zachowania, jest Gonzalo Castro.

Zarówno włodarze, jak i piłkarze Borussii Dortmund, nie zamierzają bronić Ousmane Dembele, który zdecydował się zbojkotować decyzję władz klubu i nie stawił się na treningu. Pomimo, że Gonzalo Castro jest aktualnym klubowym kolegą Francuza, to jednak nie zamierza owijać w bawełnę i wprost krytykuje jego zachowanie:

– Dembele miał znakomity sezon, zawsze mogliśmy na niego liczyć, po czym nagle nie stawił się na treningu. Wszyscy byliśmy zszokowani, ponieważ była to dla nas całkowicie nowa sytuacja. Osobiście nie doświadczyłem niczego podobnego przez wszystkie lata swojej piłkarskiej kariery. Dembele byłby wzmocnieniem dla każdego zespołu, ale brakuje mu kilku cech, które powinien mieć profesjonalista.

30-latek nie rozumie podejścia Dembele, a dodatkowo sądzi, że takie zachowanie działa tylko i wyłącznie na niekorzyść dla piłki nożnej:

– Nie rozumiem sytuacji, kiedy piłkarz nie przychodzi na trening swojej drużyny, dlatego że ma ofertę z innego klubu – to beznadziejne dla futbolu, kiedy piłkarze robią co chcą. Nie bez powodu podpisujemy kontrakty.

Przypomnijmy, że Dembele chciałby przejść do FC Barcelona. Borussia Dortmund nie przyjęła jednak dotychczasowych ofert, bowiem za francuskiego zawodnika żąda 150 milionów euro. Aktualnie taka propozycja do klubu z Zagłębia Ruhry nie wpłynęła.

Poprzedni artykułRonaldo – W dniu finału stało się coś, czego nie potrafię wyjaśnić
Następny artykułKluby, które w tym sezonie mogą stać się ulubionymi wśród kibiców!