Gian Piero Ventura przedłużył umowę z reprezentacją Włoch

0

Włoski Związek Piłki Nożnej poinformował, że obecny szkoleniowiec reprezentacji Włoch, Gian Piero Ventura, podpisał nową umowę, która będzie obowiązywać do 2020 roku.

Gian Piero Ventura trenerem popularnych “Squadra azzurri” został w lipcu 2016 roku. Wcześniej szkoleniowcem reprezentacji był Antonio Conte, który zrezygnował z tej funkcji po Mistrzostwach Europy 2016 rozgrywanych we Francji.

Związek jest zadowolony z tego, jak w reprezentacji przebiega zmiana pokoleń, dlatego postanowiono przedłużyć kontrakt z trenerem. Jego aktualna umowa obowiązuje do Mistrzostw Europy w 2020 roku.

Ventura zapowiedział, że jednym z celów, który stawia przed sobą oraz reprezentacją jest znalezienie się w gronie faworytów wyżej wspomnianego EURO:

– Myślę, że to co zrobiliśmy nie jest aż tak istotne, jak to, czego jeszcze chcemy dokonać. Zaufanie federacji daje mi dodatkową motywację i utwierdza w przekonaniu, że możemy zrobić coś istotnego. Zaczęliśmy przemianę pokoleniową, która musi zostać zakończona. Stawiamy sobie trzy cele: zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata 2018, być zaskoczeniem na tym Mundialu i następnie znaleźć się wśród faworytów do zwycięstwa na EURO 2020.

Włosi jak dotychczas pod wodzą Ventury rozegrali 11 oficjalnych spotkań. Na koncie zapisali osiem wygranych, dwa remisy oraz przegrali jedno spotkanie. Podopieczni Ventury w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji zajmują drugie miejsce w grupie. Lepsi od nich są jedynie reprezentanci Hiszpanii.

Ventura przed przejęciem reprezentacji Włoch przez pięć lat trenował włoskie Torino i miał okazję pracować z Kamilem Glikiem.

Poprzedni artykułDavy Klaassen – To Bergkamp sprawił, że pokochałem Premier League
Następny artykułMarten de Roon ponownie w Atalancie. Rekord transferowy