Giampiero Ventura nie jest już trenerem Włochów

0
Giampiero Ventura

To już oficjalne – Giampiero Ventura zakończył przygodę z reprezentacją Włoch. Kto może zostać jego następcą?

Włosi zanotowali przeciętne eliminacje, a następnie nie zdołali wygrać dwumeczu barażowego z reprezentacją Szwecji. Tym samym po raz pierwszy od 1958 roku nie zakwalifikowali się na mistrzostwa świata, co bez wątpienia można uznać za narodową tragedię. Blamaż Italii nie mógł zakończyć się w inny sposób – poza tym, że karierę reprezentacyjną zakończyło kilku ważnych graczy, to posadę stracił trener.

Giampiero Ventura pracował na stanowisku szkoleniowca Włochów od lipca 2016 roku, kiedy to zastąpił Antonio Conte. 69-latek wielokrotnie był krytykowany za metody pracy, a spora część kibiców nie była w stanie zrozumieć jego decyzji personalnych podczas wspomnianego dwumeczu ze Szwecją. Z wyborami trenera nie zgadzali się także jego podopieczni – Daniele De Rossi odmówił wejścia na boisko i zażądał, by na nim pojawił się któryś z ofensywnych graczy.

Kto może przejąć pogrążoną w kryzysie drużynę i zająć się budową zespołu, który awansuje na mistrzostwa Europy w 2020 roku? Kandydatów jest kilku, a wśród najczęściej wymienianych nazwisk znaleźć możemy między innymi Roberto Manciniego i Carlo Ancelottiego. A kto Waszym zdaniem powinien jest najlepszym kandydatem na przejęcie tej posady?


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułRobert Lewandowski nalega na pozyskanie jego zmiennika. “To byłaby dla mnie wielka ulga”
Następny artykułSpadek Polski w rankingu FIFA