German Pezzella w Fiorentinie. Coraz bliżej transferu Michała Pazdana?

0

Fiorentina dokonała kolejnego wzmocnienia podczas letniego okienka transferowego. Nowym zawodnikiem “Fiołków” został German Pezzella. Jest to ważny ruch w kontekście potencjalnej zmiany barw klubowych Michała Pazdana.

German Pezzella to zawodnik, który pierwsze kroki w europejskim futbolu stawiał w 2015 roku. Wtedy były młodzieżowy reprezentant Argentyny przeszedł z River Plate do Realu Betis za 2,25 miliona euro. Środkowy obrońca natychmiast zaaklimatyzował się w Hiszpanii i z miejsca stał się ważnym ogniwem klubu z Andaluzji.

26-latek w barwach Realu Betis rozegrał 66 meczów, w których zdobył cztery bramki oraz zanotował jedną asystę. Włodarze tego klubu nie palili się do tego, aby pozbyć się tego zawodnika, ale stwierdzili, że oferta AC Fiorentina jest nie do odrzucenia.

Wprawdzie Pezzella został tylko wypożyczony do drużyny z Florencji na jeden sezon za 500 tysięcy euro, to jednak wiadomo, że Fiorentina będzie go następnie musiała wykupić za 10 milionów euro.

Kto wie, czy następstwem odejścia Pezzelli z Betisu nie będzie transfer Michała Pazdana. Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, jakoby Betis był zainteresowany pozyskaniem reprezentanta Polski. Było to jednak uzależnione od tego czy argentyński filar obrony drużyny z Andaluzji zdecyduje się na zmianę barw klubowych. Jeśli Betis chce pozyskać Pazdana, to musi się liczyć z wydatkiem opiewającym na 1,5-2 miliony euro.

Poprzedni artykułGuilherme, Adam Hlousek, Michał Kopczyński – plaga problemów zdrowotnych w Legii
Następny artykułDavison Sanchez pierwszym transferem Tottenhamu?