Gerard Badia wykluczony z gry na dwa miesiące

0

Gerard Badia  w meczu pierwszej kolejki LOTTO Ekstraklasy przeciwko Cracovii nabawił się poważnej kontuzji. Hiszpan ma pauzować przez najbliższe dwa tygodnie.

27-letni zawodnik nie będzie najlepiej wspominać inauguracji tegorocznego sezonu. Wszystko ze względu na kontuzję, której Gerard Badia nabawił się w trakcie meczu przeciwko Cracovii. Hiszpan interweniował wślizgiem przy linii bocznej i właśnie wtedy poczuł ból w kolanie. Ból na tyle silny, że piłkarz nie był w stanie kontynuować meczu. Przypomnijmy, że Badia zdobył bramkę dla Piasta Gliwice, która jego drużynie dała remis w tym spotkaniu.

Kapitan Piasta Gliwice w poniedziałek przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. Te wykazało, że uraz nie jest tak poważny, jak wcześniej przypuszczano, jednak zawodnika i tak czeka około dwa miesiące przerwy od występów. Poinformował o tym lekarz Piasta Gliwice, Sławomir Zdonek:

– Jego przerwa w grze może potrwać do dwóch miesięcy. Liczymy jednak, że będzie ona krótsza. Niebawem Gerard przejdzie standardowy, mało inwazyjny zabieg. Jesteśmy pełni optymizmu, że to kwestia tygodni i niedługo “Badi” będzie gotowy do gry.

Tymczasem optymizmu nie traci poszkodowany:

– Dobrze, że to stało się teraz, bo jak wrócę do końca sezonu zostanie jeszcze 30 kolejek. Chcę rozpocząć leczenie jak najszybciej, aby wrócić na boisko i pomóc drużynie. Jednocześnie chciałbym podziękować kibicom za wszystkie otrzymane wyrazy wsparcia.

Badia w tym sezonie został mianowany przez Dariusza Wdowczyka kapitanem. Pod jego nieobecność opaska wróci do Radosława Murawskiego.

Poprzedni artykułMaciej Rybus przenosi się do Rosji
Następny artykułBartosz Kapustka – Znów wybrałbym Anglię