George Thomas kolejnym wzmocnieniem Leicester City

0

Leicester City dokonało kolejnego transferu podczas obecnie trwającego okienka. Najnowszym wzmocnieniem popularnych “Lisów” jest były zawodnik Coventry City – George Thomas.

Mistrz Anglii z sezonu 2015/2016 zbroi się przed nadchodzącymi wielkimi krokami rozgrywkami Premier League. Leicester City po dokonaniu kilku głośnych transferów, zdecydowało się na zakup zawodnika, który w ostatnim sezonie występował na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii. Jest nim 20-letni George Thomas.

Napastnik jest wychowankiem Coventry City, w którym przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskie, a w 2015 roku został dołączony do pierwszego zespołu. Thomas Coventry opuścił na dwa miesiące, kiedy to w październiku dwa lata temu został wypożyczony do Yeowil Town. Młodzieżowy reprezentant Walii w poprzednim sezonie radził sobie całkiem nieźle, ale nie zdołał uchronić zespołu przed spadkiem do League Two. Thmoas wystąpił w 36 meczach, w których strzelił dziewięć goli i zanotował dwie asysty.

Teraz 20-latka czeka sportowy awans, bowiem ze spadkowicza z League One przeniósł się do drużyny z Premier League. Leicester City za jego transfer zapłaciło zaledwie 500 tysięcy dolarów, a Thomas z nowym klubem związał się trzyletni kontraktem. Oto, co napastnik miał do powiedzenia w pierwszym oficjalnym wywiadzie dla klubowej telewizji “Lester”:

– Moim celem jest, aby zadomowić się w kadrze pierwszego zespołu oraz pomóc klubowi. Mam rozegrane około 50 spotkań w seniorskim futbolu, co biorąc po uwagę, że mam 20 lat, jest moim atutem.

Poprzedni artykułDalbert wreszcie dotarł do Mediolanu. Losy transferu przesądzone
Następny artykułFranciszek Smuda nowym trenerem Widzewa Łódź