Gennaro Gattuso wściekły po remisie z Benevento. “Wolałbym zostać dźgnięty nożem”

0

Gennaro Gattuso ma za sobą debiut na ławce trenerskiej AC Milan. Były piłkarz nie będzie go wspominać najlepiej, bowiem jego zespół zaledwie zremisował z outsiderem Serie A, a dodatkowo rywale bramkę na wagę jednego punkty zdobyli w doliczonym czasie gry, za sprawą uderzenia głową bramkarza! Nowy szkoleniowiec popularnych “Rossonerich” nie ukrywał niezadowolenia.

AC Milan w pierwszym meczu pod wodzą Gennaro Gattuso zmierzył się z Benevento (2:2), czyli drużyną, która przed tym spotkaniem nie miała jeszcze na swoim koncie ani jednego punktu – zapewne mało kto spodziewał się, że zmieni się to po tym starciu. A jednak.

“Rossoneri” prowadzili do 95. minuty, kiedy to gospodarze stanęli przed ostatnią szansą na wyrównanie. W pole karne rywali powędrował bramkarz Benevento i to on okazał się bohaterem. Piłka znalazła Alberto Brignoliego i po jego uderzeniu pokonała Gianluigiego Donnarummę.

Benevento zdobyło pierwszy, historyczny punkt w Serie A, więc mieli powód do radości. Zupełnie inny nastrój panował w szeregach zespołu z Mediolanu. Gattuso na pomeczowej konferencji prasowej stwierdził, że wolałby zostać dźgnięty nożem, niż stracić bramkę w takich okolicznościach:

–  Nie wiem, co mam powiedzieć, to naprawdę boli. Wolałbym zostać dźgnięty nożem niż stracić gola w takich okolicznościach. Cierpieliśmy w ostatnich minutach i zostaliśmy ukarani.

Gattuso i jego podopieczni szansę na zrehabilitowanie się po niespodziewanej utracie punktów będą mieć 10 listopada, kiedy to na własnym stadionie zmierzą się z Bologną. Bukmacher Fortuna na wygraną Milanu oferuje kurs @ 1.55