Gennaro Gattuso – Paul Gascoigne bardzo mi pomógł na początku kariery

0
gannaro gattuso paul gascoigne

Były pomocnik reprezentacji Włoch, a obecny menedżer Milanu, w 1997 roku zamienił Perugię na Glasgow Rangers. W szkockim klubie zagrał 34 ligowe spotkania. Gennaro Gattuso, który spędził w Milanie trzynaście lat, wygrywając w tym czasie mistrzostwo Włoch i Ligę Mistrzów, przyznał, że czas spędzony na Ibrox Park był ważnym elementem, który ukształtował jego dalszą karierę.

Bardzo podobało mi się w Rangersach. To właśnie w Glasgow po raz pierwszy zacząłem myśleć jak profesjonalny piłkarz. Grając w Perugii w głębi duszy uważałem, że brakuje mi siły mentalnej, żeby wyjść na boisko i nie bać się popełniania błędów – powiedział Gattuso w wywiadzie dla “FourFourTwo”.

Ale gdy dotarłem do Szkocji, wszystko całkowicie się zmieniło. Zrozumiałem, że mogę wykonywać tę pracę na najwyższym poziomie. Miałem też to szczęście, że mogłem grać u boku wspaniałych piłkarzy jak Brian Laudrup, Jonas Thern i Paul Gascoigne.

Podobnie jak każdy kolega z zespołu Gazzy, tak i Gattuso ma kilka historii o byłym pomocniku reprezentacji Anglii. Włoch zdecydował się jednak pominąć pikantne szczegóły i skupić się na tym, jak bardzo Gascoigne mu pomógł w trakcie tych piętnastu miesięcy.

Co prawda pod względem zachowania nigdy nie był wzorem do naśladowania, to jednak Gascoigne często dawał mi różne porady i pomógł mi zaaklimatyzować się w Glasgow. Tak to z nim wyglądało. Znany jest głównie ze swoich żartów – na przykład przywitał mnie w Rangersach załatwiając się do moich skarpetek – ale ludzie nie wiedzą o wielu przyjaznych gestach, które też robił.

Zawsze myślał nieszablonowo i potrafił sprawić, że cała szatnia pękała ze śmiechu. Te wspomnienia zawsze pozostaną w moim sercu i mam nadzieję, że ludzie pamiętać będą również o jego wielkim sercu.


Kolejny ligowy mecz Milan pod wodzą Gennaro Gattuso rozegra na wyjeździe z SPAL 2013. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 lutego. Faworytami są goście. LV Bet na ich wygraną oferuje kurs 1.84. Remis wyceniany jest na 3.55, a zwycięstwo gospodarzy na 4.50.

Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

ŹRÓDŁOFourFourTwo
Poprzedni artykułRobert Lewandowski w Realu Madryt. Czy to możliwe?
Następny artykułHeung-Min Son – Spełniam swoje marzenia