Gdzie w przyszłym sezonie zagra Grzegorz Krychowiak?

0
Grzegorz Krychowiak

Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz Krychowiak nie zamierza opuszczać Paryża. Polak w przyszłym sezonie chce powalczyć o miejsce w pierwszym składzie PSG.

Podobno decyzję o pozostaniu pomocnika w klubie podjęto po rozmowie Grzegorza Krychowiaka z włodarzami “Les Rouge-et-Bleu”. Polak ma wziąć udział w amerykańskim tournee drużyny, a w przyszłym sezonie chce powalczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce. Umowa 27-latka obowiązuje do 2021 roku i coraz więcej wskazuje na to, że były gracz Sevilli może ją wypełnić.

Miniony sezon wykonaniu reprezentanta Polski nie należał do najlepszych. Krychowiak wystąpił w raptem 20 spotkaniach w barwach Paris Saint-Germain. Jego indywidualne statystyki prezentują się bardzo mizernie, piłkarz nie zdobył bowiem żadnej bramki ani nie zaliczył asysty. Po zakończeniu rozgrywek wydawało się, że czas Polaka w klubie dobiegł końca. Defensywny pomocnik miał oferty z wielu europejskich drużyn, ale te z biegiem czasu ucichły. Sam zainteresowany nie wydaje się za bardzo przejęty swoją sytuacją i korzysta z okresu wakacyjnego.

A może jednak Florencja?

W ostatnich dniach największe zainteresowanie usługami piłkarza wykazała Fiorentina. Co prawda włodarzy “Violi” nie stać na wykupienie Krychowiaka z Paryża, ale w grę wchodzić może roczne wypożyczenie. We Florencji Polak mógłby liczyć na regularną grę, dzięki której być może odbudowałby formę sprzed roku. Na ten moment wydaje się jednak, że pomocnik z defensywnymi inklinacjami ponownie spróbuje się przebić w zespole Unaia Emery'ego. Niezależnie od podjętej decyzji, liczymy, że “Krycha” wróci do dobrej dyspozycji i znów będzie ważnym ogniwem reprezentacji Polski.

Poprzedni artykułBorja Valero zamienił Fiorentinę na Inter
Następny artykułDługa przerwa Raphaela Guerreiro