Gaston Ramirez w Sampdorii. Linettemu przybył rywal do walki o skład

0

Gaston Ramirez po pięciu latach gry na Wyspach Brytyjskich zdecydował się na powrót do Włoch, czyli pierwszego europejskiego kraju, w którym dane było mu rywalizować. Urugwajczyk został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik US Sampdoria.

Kariera Gastona Ramireza nabrała rozpędu w 2010 roku, kiedy to jego talent zauważyli przedstawiciele Bologny. Włodarze tego zespołu za 3,36 milionów euro wykupili go z klubu, w którym rozpoczął przygodę z futbolem – CA Penarol.

Reprezentant Urugwaju na Półwyspie Apenińskim radził sobie wyśmienicie. W ciągu dwóch lat gry w barwach FC Bologna zanotował 60 występów, w których zdobył 15 bramek oraz zanotował osiem asyst. Nie uszło to uwadze Southampton, który w 2012 roku wykupił go za ponad 15 milionów euro. Włodarze popularnych “Świętych” pokładali duże nadzieje w tym zawodniku, a potwierdza to fakt, że jego transfer był największym zakupem klubu w tamtym okresie.

Tymczasem Ramirez nie odnalazł się w Southamptonie. Urugwajczyk często miał problemy zdrowotne, a na boisku nie błyszczał. Wprawdzie jego pobyt w tym klubie trwał cztery lata, to jednak dwa sezony spędził na wypożyczeniu. Następnie na jego wykup zdecydowało się Middlesbrough. 26-latek także i w tym zespole się zaaklimatyzował i postanowił wrócić do korzeni, czyli przejść do klubu we Włoszech, gdzie rozpoczął europejską przygodę.

Ofensywny pomocnik podpisał pięcioletni kontrakt z US Sampdoria. Middlesbrough na sprzedaży zawodnika zarobiło dziewięć milionów euro. Kto wie, czy Ramirez nie będzie rywalizować o miejsce w składzie z reprezentantem Polski – Karolem Linetty. Zarówno Urugwajczyk, jak i nasz rodak, mogą grać na pozycji ofensywnego pomocnika.

Poprzedni artykułLucas Perez chce odejść z Arsenalu Londyn
Następny artykułTransfer Neymara to milowy krok dla projektu PSG