Gary Medel nowym zawodnikiem Besiktasu

0

Gary Medel nie zyskał zaufania Luciano Spallettiego i od dłuższego czasu było wiadomo, że odejdzie on z Interu Mediolan. Kierunek jest jednak zaskakujący, bowiem reprezentant Chile zagra w Besiktasie Istambuł.

Luciano Spalletti, gdy tylko przejął władzę w Interze Mediolan, to poinformował włodarzy o tym, że nie będzie chciał skorzystać z kilku zawodników. Wśród nich znalazł się Gary Medel, który tym samym musiał zacząć poszukiwania nowego klubu.

Zainteresowanych usługami reprezentanta Chile nie brakowało wśród europejskich klubów. Do negocjacji jednak nie dochodziło, bowiem Medel zapewniał, że chce wrócić do Argentny, gdzie rozwinął skrzydła i występował w Boca Juniors.

Ostatecznie życzenie Medela nie zostało spełnione, bowiem nie podpisał on kontraktu z argentyńskim zespołem. Wprawdzie środkowy obrońca zmienił klub, to jednak jego wybór jest zaskakujący. 30-latek przeniósł się do Turcji, gdzie będzie bronić barw Besiktasu Istambuł.

Medel w nowym zespole został zaprezentowany za sprawą specyficznego filmiku udostępnionego w mediach społecznościowych. Inter Mediolan na sprzedaży tego zawodnika zarobił trzy miliony euro, a także zapewnił sobie procent z następnego transferu. Tymczasem według tego co spekuluje się w mediach, reprezentant Chile z Besiktasem podpisał trzy letni kontrakt na mocy którego ma zarabiać 2,3 miliona rocznie.

Defensor na Półwyspie Apenińskim występował od 2014 roku. Medel w tym czasie w barwach Interu rozegrał 109 meczów, w których zdobył jedną bramkę oraz zaliczył sześć asyst.

Poprzedni artykułPremier League czas start! Te duety będą stanowić o sile ligi
Następny artykułRozstrzygnięcia w Premier League według Paula Mersona!