Gabriel przeniesie się do Hiszpanii?

0
Gabriel Paulista

Gabriel Paulista najprawdopodobniej opuści Arsenal Londyn. Środkowy obrońca najprawdopodobniej przeniesie się do Valencii. 

Kadra Arenalu na obecny sezon jest zdecydowanie za szeroka. Arsene Wenger w tym momencie mógłby stworzyć aż trzy kompletne jedenastki z dostępnych zawodników. Francuski menedżer w najbliższym czasie musi pozbyć się kilku piłkarzy, a jako pierwszy Emirates Stadium opuścić ma środkowy obrońca, Gabriel Paulista.

Wszystko wskazuje na to, że Brazylijczyk wróci do Hiszpanii. Defensor przed przyjazdem na Wyspy Brytyjskie występował w zespole Villarrelu. Teraz według dziennika “Marca” ma zostać zaprezentowany jako nowy nabytek “Nietoperzy”.

Cała transakcja ma opiewać na kwotę dziesięciu milionów funtów. Testy medyczne w Valencii Gabriel może przejść jeszcze dzisiaj. Co ciekawe, zwolennikiem takiego transferu jest obecny trener zespołu, Marcelino. Obaj Panowie znają się bardzo dobrze, bowiem współpracowali ze sobą podczas wspomnianego pobytu defensora w drużynie “Żółtej Łodzi Podwodnej”.

Trzy lata, cztery trofea

Brazylijczyk w Londynie przebywał przez ostanie trzy sezony. W zespole prowadzonym przez Arsene'a Wengera rozegrał 64. spotkania, w których zdobył jedną bramkę i zanotował tyle samo asyst. Razem z “Kanonierami” sięgnął po cztery trofea. W 2015 i 2017 roku Arsenal sięgnął po Puchar Anglii i dwukrotnie wygrał później spotkanie o Tarczę Wspólnoty. W ostatnim spotkaniu, w którym derby Londynu z Chelsea rozstrzygnęły się po konkursie rzutów karnych obrońca nie zagrał z powodu kontuzji.

Poprzedni artykułPaulinho oficjalnie zaprezentowany
Następny artykułKomfort pracy? Trenerzy w LOTTO Ekstraklasie mogą o nim tylko pomarzyć